Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2022

Mieszkania i domy ujęte w planie. 12 radnych było za

fot. archiwum

fot. archiwum

W czasie sierpniowej sesji sadkowskiej Rady Gminy do porządku# obrad została dołączona uchwała związana z planem zagospodarowania przestrzennego dla części Mrozowa. Plan został uchwalony. Co zakłada?

W maju ubiegłego roku rozpoczęła się procedura uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego dla części Mrozowa. Plan został przygotowany przez urbanistę. Swój udział w jego tworzeniu mogli mieć również mieszkańcy, którzy mogli składać do niego swoje uwagi. Nie wpłynęła jednak żadna uwaga do projektu. W planie zagospodarowania wyznaczono tereny zabudowy jednorodzinnej, zabudowy wielorodzinnej, tereny zabudowy jedno- i wielorodzinnej z usługami, teren rekreacyjny, teren dróg oraz chodników.

W związku z podjęciem tej uchwały wzrośnie wartość nieruchomości na terenie objętym planem. Ustalono, że stawki procentowe z tytułu tego wzrostu, na terenach przeznaczonych dla celów niepublicznych wzrosną do 30%. Na połowie wyznaczonego terenu rekreacyjnego ma obowiązywać powierzchnia biologicznie czynna, czyli że ma być to teren zielony. Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna z usługami ma wynosić maksymalnie 10 metrów wysokości. Dopuszczona jest budowa wolno stojących garaży. W przypadku zabudowy wielorodzinnej jej wysokość ma mieć maksymalnie 12 metrów. Na działkach dla zabudowy zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej zabudowa ma obejmować maksymalnie połowę ich powierzchni, a druga połowa ma stanowić wspomnianą powierzchnię biologicznie czynną.

Uchwalenie planu pozwoli na dalsze procedury związane z budową mieszkań w ramach rządowego programu. Gmina Sadki w ubiegłym roku przystąpiła do spółki KZN Bydgoski i w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej bierze udział w rozwoju mieszkalnictwa w gminie. W Mrozowie planuje się budowę 25 mieszkań. Mieszkania mają zostać wybudowane do 2031 roku. Gmina Sadki to jedna z kilkunastu gmin, która działa w ramach tej spółki. Należy do niej również gmina Mrocza czy Nakło. Jeżeli chodzi o gminę Sadki, to poza Mrozowem, mieszkania mają powstać również w Samostrzelu. Nad podjęciem uchwały przyjmującej wspomniany plan zagospodarowania dla Mrozowa głosowało 15 radnych. Za planem oddano 12 głosów, wstrzymała się radna Hanna Czelińska i radny Krzysztof Palacz. Przewodniczący rady Andrzej Niedbała, jako że jest mieszkańcem Mrozowa nie brał udziału w głosowaniu powołując się na odpowiednie zapisy prawne.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    sprzedawca waty cukrowej, w dniu 01-10-2022 19:49:15 napisał:

    oby ten artykuł nie trafił tak szybko na kolejna stronę aktualności. Jak są negatywne komentarze to artykuł szybko znika. czy to nie jest manipulacja ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)