Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2020

Mikołajkowy Turniej Szachów Szybkich w NOK-u

Na 5 grudnia zaplanowano Mikołajkowy Turniej Szachów Szybkich w Nakle. Poniżej komunikat organizacyjny.

1. Termin i miejsce:

- 05 grudnia 2020 r. (sobota) o godz. 10.00.
- Nakielski Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 3

2. Organizator:

- Nakielski Sport Sp. z o.o.
- Nakielski Ośrodek Kultury.

3. W turnieju mogą wziąć udział szachiści, którzy zgłoszą się przed turniejem do dnia 04.12.2020 r. do godz. 20.00. oraz wpłacą wpisowe w dniu zawodów w wysokości 20 zł seniorzy oraz 10 zł juniorzy, emeryci i renciści (za okazaniem stosownych legitymacji).

Liczba miejsc ograniczona do 40 osób z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z zagrożeniem COVID-19. Decyduje kolejność zgłoszeń.

4. System rozgrywek:

- Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 12 + 3 sekund za ruch dla zawodnika.
- Zawody są zgłoszone do FIDE.

5. Sędziowanie:

- Turniej poprowadzi sędzia klasy państwowej Jarosław Wiśniewski (e-mail: 76jarwis@gmail.com, tel. nr 609-992-909). Zapisy do zawodów możliwe również za pomocą serwisu turniejowego: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3705/

6. Nagrody:

- Po zakończeniu turnieju dla zawodników przewidziane są dyplomy i puchary za miejsca I-III oraz nagrody pieniężne w wysokości:

• Seniorzy: I miejsce - 150 zł, II miejsce - 100 zł, III miejsce - 80zł*

• Podana wysokość nagród zostanie wypłacona w przypadku startu co najmniej 40 zawodników, opłacających wpisowe.

• Juniorzy do lat 14 (bez podziału na płeć) za miejsca I-III Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe do 20 miejsca w klasyfikacji ogólnej lub do wyczerpania zapasów.

• Nagroda dla najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju oraz dla najlepszej kobiety.

7. Postanowienia końcowe:

- Organizator zapewnia sprzęt szachowy oraz słodki poczęstunek i bar kawowo – herbaciany,

- Wszyscy zawodnicy grają w ramach jednej grupy. Podział nagród w kolejności zajętych miejsc z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe.

- Organizator nie odpowiada za ubezpieczenia zawodników w turnieju.

- Ostateczna interpretacja regulaminu zawodów należy do sędziego głównego i organizatora.

- Organizator zapewni wszelkie możliwe środki ochrony osobistej (dezynfekcja rąk, odstępy pomiędzy grającymi, itp.). Zawodnicy natomiast oraz obsługa turnieju muszą poruszać się po obiekcie w maseczkach ochronnych, pod rygorem niedopuszczenia do zawodów.

- Z uwagi na obostrzenia sanitarne turniej odbędzie się bez udziału publiczności. Apelujemy również o nieprzyjeżdżanie na zawody w przypadku posiadania objawów chorobowych (kaszel, katar, bóle mięśni, gorączka, itp.).

- Zawody są zgłoszone do oceny rankingowej FIDE!!! Opłata rankingowa zawarta jest w wysokości wpisowego.

- Startując w zawodach uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych (imię, nazwisko, data urodzenia, klub lub miasto) oraz wizerunku (galeria poturniejowa) na potrzeby organizacji, oceny sportowej i przeprowadzenia zawodów.

Materiał: Prezes Zarządu KPZSzach Jarosław Wiśniewski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Kanapa
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble kuchenne
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Rolery - mezoterapia skóry
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)