Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

"Mit prehistoryczny". Wernisaż i wystawa prac Tomasza Pasternaka

fot. Aneta Rózga-Miniszewska / Jerzy Makowsk

fot. Aneta Rózga-Miniszewska / Jerzy Makowsk

Dnia 17 listopada w Gminnej Bibliotece# Publicznej w Sadkach odbył się wernisaż i wystawa prac pana Tomasza Pasternaka z Wyrzyska.

Artysta swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w 2006 roku. W czasach liceum zetknął się z twórczością Zdzisława Beksińskiego, która miała dyży wpływ na malarstwo pana Pasternaka. Od 2018 roku pan Tomasz  uczęszczał  na zajęcia Grupy Artystycznej w Wyrzysku pod opieką p. Waldemara Malaka. Motywem przewodnim wystawy w bibliotece w Sadkach był mit prehistoryczny. Podczas piątkowego spotkania, licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać również poezji pochodzącej z tomiku wierszy artysty Interpretacji  podjęły się :Martyna Lepczyńska "Requiem dla umierania", Marta Rakowska i Anna Mamot "Pomylone rewolucje", Anna Chełminiecka "Ostatni nie dostrzega", Sandra Krawczyk "Zmrok", Antonina Brzozowska "Prometeusz", Zuzanna Strzyżewska "Rozmowa nocą". Następnie autor wystawy opowiedział o swojej twórczości, ulubionych tematach i inspiracjach. Głos zabrał również p. Waldemsr Malak z grupy artystycznej w Wyrzysku.  Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Pasternakowi za udostępnienie swojego dorobku artystycznego w naszej książnicy . Wystawa będzie dostępna do grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)