Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 lutego 2024

Mniej wyjazdów na akcje. Działania strażaków w 2023 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

Choć ubiegły rok był pracowity dla strażaków z naszego powiatu#, odnotowano mniej wyjazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu.

Każdego roku przedstawiamy naszym czytelnikom dane dotyczące wyjazdów ochotniczych straży pożarnych z naszego powiatu. Działa tutaj łącznie 39 jednostek OSP. Z tego, 17 jest włączonych do tzw. Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to jednostki OSP: Dziewierzewo, Gromadno, Kcynia, Sipiory, Drzewianowo, Mrocza, Witosław, Nakło, Paterek, Potulice, Ślesin, Jadwiżyn, Sadki, Anieliny, Królikowo, Rynarzewo, Szubin. Poza tym systemem są 22 jednostki OSP: Chwaliszewo, Dobieszewo, Górki Zagajne, Łankowice, Mieczkowo, Żarczyn, Żurawia, JRS Kowalewko, Drążno, Kosowo, Rościmin, Samsieczynek, Wiele, Cukrownia Nakło, Polichno, Suchary, Bnin, Chomętowo, Ciężkowo, Słonawy, Tur, Wąsosz.

Najwięcej razy OSP Kcynia

W 2023 roku druhowie z jednostek OSP byli wysyłani łącznie do 1174 działań. To aż o 286 akcji mniej niż w 2022 roku. Jeżeli chodzi o liczbę wyjazdów, od lat niezmiennie najczęściej dysponowaną jednostką jest OSP Kcynia. W ubiegłym roku ta jednostka wyjeżdżała do akcji 139 razy. To 45 wyjazdów mniej niż w 2022 roku. Druga jednostka, która wyjeżdżała najczęściej to OSP Szubin, której druhowie brali udział w 131 akcjach, o 35 mniej niż dwa lata temu. Jak wspomniano, w ubiegłym roku było o blisko 300 wyjazdów mniej. Poza OSP Kcynia, znaczny spadek wyjazdów odnotowano w przypadku jednostki OSP Dziewierzewo, o 36 mniej, OSP Łankowice mniej o 15 wyjazdów czy OSP Słonawy i OSP Tur mniej o 16 wyjazdów. Spośród jednostek gminy Nakło, największa i najstarsza w Polsce jednostka OSP Nakło brała udział w 69 akcjach, o 12 mniej niż w 2022 roku. Wszystkie jednostki OSP z gminy Nakło wyjeżdżały rzadziej niż 2 lata temu. Więcej wyjazdów w ubiegłym roku miała za to jednostka OSP Witosław, OSP Rynarzewo czy OSP Samsieczynek. Szczegółowe dane dotyczące jednostek OSP, które udostępniła Komenda Powiatowa PSP w Nakle prezentujemy w zestawieniu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (15)

  Strażak SAM, w dniu 11-02-2024 12:51:30 napisał:

  To tłumaczy dlaczego do każdego "komina" czy kolizji drogowej wysyłano absurdalnie dużo jednostek.Ktoś wpadł na szatański pomysł jak podbijać statystyki,które w rocznych sprawozdaniach muszą się zgadzać bo inaczej...dymisje i degradacja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ja, w dniu 13-02-2024 08:51:18 napisał:

  Mniej wyjazdów ?to buty czyścić jak niema co do roboty

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)