Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Na rzecz seniorów. Wspólne działania Policji i Straży Pożarnej

fot. pow.

fot. pow.

W Domu Dziennego Pobytu w Nakle policjanci i strażacy przeprowadzili #spotkanie profilaktyczne dla Seniorów. Omówiono wiele ważnych kwestii, mających wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo tej grupy odbiorców.

Wczoraj (11.05.22) w Domu Dziennego Pobytu w Nakle, zajęcia dla Seniorów wspólnie prowadzili policjanci i strażacy z miejscowych komend powiatowych. Spotkanie zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie tej grupy odbiorców.
Policjantki omówiły, jak działają oszuści, którzy często wykorzystują łatwowierność Seniorów. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Prelegentki przestrzegały też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze, często podając się za żołnierzy, czy lekarzy przebywających na misjach zagranicznych.

Spotkanie było również okazją do promowania tzw.: „Koperty życia". W karcie, która stanowi jeden z elementów „Koperty życia” znaleźć można informacje na temat danych jej właściciela, telefony kontaktowe do najbliższych, informacje o przebytych chorobach, zażywanych lekach oraz alergiach. Informacje te są bardzo ważne dla służb udzielających pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia.

Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się także ważnych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówili je, a także zaprezentowali strażacy z KP PSP w Nakle. Pod ich czujnym okiem była też możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy i poznanych umiejętności.

Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaski, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo na drogach, a także „Koperty życia”.


Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)