Dziś mamy 21 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Nadmierny ruch w centrum. Są szanse na sygnalizację?

fot. MB

fot. MB

Jak bardzo potrzebna jest sygnalizacja świetlna na# przejściach dla pieszych na krajowej 10-tce w centrum Sadek nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Co jakiś czas sukcesywnie jak bumerang powraca temat montażu sygnalizacji świetlnej w centrum Sadek na przejściach dla pieszych. Mieszkańcy podczas zebrań wiejskich, a miejscowi radni na sesji rady dopytują czy jednak nie ma możliwości zobligowania w jakikolwiek sposób generalnej dyrekcji do montażu takiego urządzenia. Przede wszystkim dotyczy to przejścia w okolicy szkoły podstawowej oraz kilkaset metrów dalej bliżej samego centrum.

- O wiele mniejsze miejscowości niż nasza mają sygnalizację świetlną. Chociaż w dwóch miejscach gdyby udało się zamontować takie urządzenia, w pobliżu szkoły i drugie bliżej centrum. Wiem, że były już próby podejmowane w tym temacie i odpowiedź z generalnej była negatywna, ale może spróbować i ponowić nasze pytania – dopytywała radna Mariola Białczyk. - Każdy mieszkaniec przyzna, że jest niebezpiecznie. Czasem przy przejściach stoją ludzie bardzo długo i żaden samochód nie chce się zatrzymać. Nie każdy rodzic ma możliwość odprowadzania swoich dzieci do szkoły, a tu też chodzi o ich bezpieczeństwo. w tych miejscach ruch jest naprawdę ogromny – dodała.

Wójt Dariusz Gryniewicz uznał ten wniosek za zasadny. Jak podkreślił, nieraz temat ten poruszał już jako wójt, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyrażała opinię negatywną m.in. dlatego, iż sama sygnalizacja ustawiona tylko przy przejściach dla pieszych kolidowałaby z płynnością ruchu pojazdów na lokalnych drogach przyległych do 10-tki w centrum Sadek, m.in. z ulicą Strażacką. - Wówczas jeszcze trudniej byłoby się włączyć do ruchu pojazdom, które czekają na wyjazd z tych dróg – poinformował wójt.

Zwróciliśmy się z pytaniem do przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy, o szanse na zamontowanie sygnalizacji w Sadkach.

- W chwili obecnej montaż sygnalizacji świetlnej na DK10 w Sadkach nie jest przewidywany z uwagi na planowaną budowę trasy S10 – poinformowała Kinga Puchowska specjalista ds. komunikacji w GDDKiA oddział w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  ubłocony na strażackiej, w dniu 02-12-2021 19:41:38 napisał:

  Zajmijcie się remontem strażackiej i kasztanowej, chociaż remont do dużo powiedziane. Wszystko rozpiep.... a końca robót nie widać!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Dorota , w dniu 02-12-2021 20:37:46 napisał:

  I co z tym robią? Nic !!!!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gustaw, w dniu 03-12-2021 02:01:16 napisał:

  Wójt chce pokazać że dostał podwyżkę i coś robi. Poza gadaniem to nic innego się nie spodziewajcie. Jadąc do Piły każda miejscowość ma światła a w Sadkach zawsze się nie da. Remontem kasztanowej i strażackiej powinien się zająć inspektor nadzoru budowlanego. Firma krzak która rozwaliła wszystko co się da spowodowala ze drogi są nieprzejezdne nie można bezpiecznie zaprowadzić dzieci do przedszkola. Z zakończeniem prac chyba czekają na lato bo w tym tempie to może ich przyszła zima zaskoczyć.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ela, w dniu 04-12-2021 11:49:57 napisał:

  No cóż....co tu komentować....oczywiście że powinny być światła.... jest bardzo niebezpieczne u nas.....ale to już kolejny artykuł z tej serii... a reakcji u władz brak....my mówimy a władza ma to w nosie....Wójta ciągle brak, zastępca Wójta to ta Pani tylko na papierze i za duże pieniądze ale czy coś robi? Brak słów.....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ewa, w dniu 04-12-2021 11:51:18 napisał:

  Kolejny artykuł a ze strony władz brak relacji!!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wątróbka drobiowa
3,99PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nowy taryfikator mandatów. W łatwy sposób sprawdzisz punkty karne

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i# punktów karnych. Są spore zmiany. Pamiętajcie - liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie – dzięki naszej e-usłudze lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)