Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Nadmierny ruch w centrum. Są szanse na sygnalizację?

fot. MB

fot. MB

Jak bardzo potrzebna jest sygnalizacja świetlna na# przejściach dla pieszych na krajowej 10-tce w centrum Sadek nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Co jakiś czas sukcesywnie jak bumerang powraca temat montażu sygnalizacji świetlnej w centrum Sadek na przejściach dla pieszych. Mieszkańcy podczas zebrań wiejskich, a miejscowi radni na sesji rady dopytują czy jednak nie ma możliwości zobligowania w jakikolwiek sposób generalnej dyrekcji do montażu takiego urządzenia. Przede wszystkim dotyczy to przejścia w okolicy szkoły podstawowej oraz kilkaset metrów dalej bliżej samego centrum.

- O wiele mniejsze miejscowości niż nasza mają sygnalizację świetlną. Chociaż w dwóch miejscach gdyby udało się zamontować takie urządzenia, w pobliżu szkoły i drugie bliżej centrum. Wiem, że były już próby podejmowane w tym temacie i odpowiedź z generalnej była negatywna, ale może spróbować i ponowić nasze pytania – dopytywała radna Mariola Białczyk. - Każdy mieszkaniec przyzna, że jest niebezpiecznie. Czasem przy przejściach stoją ludzie bardzo długo i żaden samochód nie chce się zatrzymać. Nie każdy rodzic ma możliwość odprowadzania swoich dzieci do szkoły, a tu też chodzi o ich bezpieczeństwo. w tych miejscach ruch jest naprawdę ogromny – dodała.

Wójt Dariusz Gryniewicz uznał ten wniosek za zasadny. Jak podkreślił, nieraz temat ten poruszał już jako wójt, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyrażała opinię negatywną m.in. dlatego, iż sama sygnalizacja ustawiona tylko przy przejściach dla pieszych kolidowałaby z płynnością ruchu pojazdów na lokalnych drogach przyległych do 10-tki w centrum Sadek, m.in. z ulicą Strażacką. - Wówczas jeszcze trudniej byłoby się włączyć do ruchu pojazdom, które czekają na wyjazd z tych dróg – poinformował wójt.

Zwróciliśmy się z pytaniem do przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy, o szanse na zamontowanie sygnalizacji w Sadkach.

- W chwili obecnej montaż sygnalizacji świetlnej na DK10 w Sadkach nie jest przewidywany z uwagi na planowaną budowę trasy S10 – poinformowała Kinga Puchowska specjalista ds. komunikacji w GDDKiA oddział w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  ubłocony na strażackiej, w dniu 02-12-2021 19:41:38 napisał:

  Zajmijcie się remontem strażackiej i kasztanowej, chociaż remont do dużo powiedziane. Wszystko rozpiep.... a końca robót nie widać!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Dorota , w dniu 02-12-2021 20:37:46 napisał:

  I co z tym robią? Nic !!!!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gustaw, w dniu 03-12-2021 02:01:16 napisał:

  Wójt chce pokazać że dostał podwyżkę i coś robi. Poza gadaniem to nic innego się nie spodziewajcie. Jadąc do Piły każda miejscowość ma światła a w Sadkach zawsze się nie da. Remontem kasztanowej i strażackiej powinien się zająć inspektor nadzoru budowlanego. Firma krzak która rozwaliła wszystko co się da spowodowala ze drogi są nieprzejezdne nie można bezpiecznie zaprowadzić dzieci do przedszkola. Z zakończeniem prac chyba czekają na lato bo w tym tempie to może ich przyszła zima zaskoczyć.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ela, w dniu 04-12-2021 11:49:57 napisał:

  No cóż....co tu komentować....oczywiście że powinny być światła.... jest bardzo niebezpieczne u nas.....ale to już kolejny artykuł z tej serii... a reakcji u władz brak....my mówimy a władza ma to w nosie....Wójta ciągle brak, zastępca Wójta to ta Pani tylko na papierze i za duże pieniądze ale czy coś robi? Brak słów.....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ewa, w dniu 04-12-2021 11:51:18 napisał:

  Kolejny artykuł a ze strony władz brak relacji!!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)