Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Nadzwyczajna sesja rady gminy. Podjęto jedną uchwałę

fot. MM

fot. MM

4 sierpnia w sali sesyjnej Gminnego Centrum Administracyjno–Kulturalnego w # Sadkach zwołano nadzwyczajną sesję rady gminy. W proponowanym porządku obraz znalazła się tylko jedna uchwała, a dotyczyła ona określenia tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli niewymienionych w Karcie Nauczyciela w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Sadki.

W jednogłośnie podjętej przez sadkowskich radnych uchwale ustalono tygodniowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych dla nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, zatrudnionych w pełnym wymiarze zajęć w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Sadki.

I tym samym po 22 godziny tygodniowo w ramach obowiązkowego wymiaru zajęć przepracować powinny osoby zatrudnione na następujących stanowiskach: nauczyciel przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzący zajęcia w grupach mieszanych, obejmujących dzieci sześcioletnie oraz z innych grup wiekowych; pedagog; pedagog specjalny; psycholog; logopeda; doradca zawodowy oraz terapeuta pedagogiczny.
Warto nadmienić, że zgodnie z treścią ustawy o systemie oświaty, od dnia 1 września 2022 roku tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych nie może przekraczać 22 godzin. Ponadto na podstawie nowych przepisów, w życie weszły nowe standardy zatrudnienia w szkołach pedagogów i psychologów, co skutkuje koniecznością zatrudnienia pedagogów specjalnych w placówkach. Dotychczas w gminie Sadki – spośród powyższych stanowisk – nie było zawierane stanowisko pedagoga specjalnego.

Dlatego też radni pochylili się nad omawianą uchwałą, ustalając jednolity tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla wszystkich specjalistów na poziomie 22 godzin. – Aktualnie taki wymiar godzin stanowi można rzecz ogólnopolski standard. Uchwała ta została wywołana już teraz, bowiem pierwsza wypłata dla pedagoga specjalnego musi być wypłacona 1 września – podkreśliła kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Sadkach Joanna Nowicka.


Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)