Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Nakielscy uczniowie łamali sowieckie szyfry. Towarzyszył im prezes IPN

Instytut Dziedzictwa Narodowego zorganizował przejazd ciężarówką #po całej Polsce, aby zaprezentować Polakom grę komputerową pt. „Gra Szyfrów”. Jednym z dwudziestu przystanków była przystań w Nakle.

Ciężarówka naszpikowana elektroniką zawitała do nakielskiej przystani 21 września. Tam mieszkańcy Nakła, mieli okazje poznać grę pt. „Gra Szyfrów”, której nadrzędnym celem jest edukacja historyczna. Przyjazd samochodu ciężarowego jest etapem projektu „MEiN” pt. „Gry w edukacji”, w ramach którego wystawa mobilna odwiedzi w sumie 20 miast w całej Polsce. Akcji towarzyszył prezes IPN – Karol Nawrocki, którego można było spotkać na przystani o 14:00. Wystawa została rozstawiona od 10:00 i była skierowana głównie do młodzieży szkolnej, która przyjeżdżała na przystań nakielską, aby zapoznać się z produktem IPN.

Sama gra, jest tzw. grą przygodową, gdzie gracz wciela się w postacie, które przyczyniły się do zniszczenia sowieckiego pociągu pancernego, podczas walk o Korosteń w 1920 roku. Gracz bierze udział w czterech poziomach gry, gdzie kolejno: łamie sowiecki szyfr, włamuje się do zajezdni tramwajowej, otwiera sejfu i przeprowadza sabotaż szyn kolejowych. Przygoda jest przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby (czyli gracz widzi grę z „oczu” wirtualnego bohatera).

Sama gra jest dostępna za darmo na platformie Steam i z aplikacji na telefony: App Store czy Sklepu Play. Gra się ukazała na komputery osobiste z systemem Windows i smartphone'ach.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  kuba, w dniu 22-09-2022 09:51:06 napisał:

  Cały program jest do pobrania w internecie .

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Krytyk Społeczny , w dniu 22-09-2022 17:16:18 napisał:

  Prezesa IPN zapraszam do UG i przedstawienia urzędnikom- w tym Burmistrzom miasta stanowiska w zakresie zakazu propagowania komunistycznych symboli .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)