Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Napisały nową wersję „Czerwonego Kapturka” w języku angielskim

fot. pow.

fot. pow.

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego przy ZS im. S. Staszica wzięły udział w# zajęciach pozalekcyjnych, w ramach których napisały w języku angielskim nową wersję „Czerwonego Kapturka”. Książeczka dedykowana jest młodszym koleżankom i kolegom uczącym się w szkole podstawowej oraz przekazana zostanie nauczycielom języka angielskiego w szkołach podstawowych na terenie powiatu nakielskiego.

Zajęcia odbywały się w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu finansowanego przez Starostwo Powiatowe i zatytułowanego „Kreatywność przede wszystkim!” Po całym procesie przygotowania oprawy graficznej oraz druku możemy podziwiać pierwsze efekty ich pracy!

Działania podjęte w ramach projektu miały na celu stworzenie uczniom okazji do rozwoju wyobraźni, nieszablonowego myślenia, innowacyjności oraz samodzielności, co wpisywało się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/21.

Projekt sam w sobie był działaniem innowacyjnym, ponieważ polegał na współpracy szkoły, jej organu prowadzącego oraz jednostki doskonalenia nauczycieli.

Koordynator projektu zaprosił do współpracy doradczynie metodyczne przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, które przygotowały oprawę metodyczną do książeczki. Na stronie KP CEN można znaleźć scenariusze zajęć opartych na pracy z książeczką, a ona sama opatrzona została dodatkiem, w którym zamieszczono ćwiczenia w formie tradycyjnej, jak i online. Książka w formacie PDF jest również dostępna na stronie internetowej placówki.

Sama książeczka napisana została przez uczennice w taki sposób, aby uczniowie szkoły podstawowej mogli wystawić ją w formie sztuki teatralnej.

Autorkami książeczki ‘Little Red Wolfy Hood’ są Zuzanna Gamalska i Julia Mazgaj. Ilustracje przygotowane zostały przez Zuzannę Gamalską i Oliwię Żywicką. W ramach projektu napisane zostały jeszcze dwie książki, które zostaną opublikowane już wkrótce.
Koordynator projektu, Joanna Betscher, pragnie podziękować swoim uczniom za zaangażowanie i chęć współpracy, doradczyniom metodycznym za wsparcie przy przygotowaniu scenariuszy i zadań, panu Piotrowi Benenowskiemu za oprawę graficzną książeczki, oraz członkom Zarządu Rady Powiatu Nakielskiego za przyznanie grantu na realizację tego projektu.

Materiał: Joanna Betscher - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)