Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

"Nauczanie Otwartości w Edukacji”. Konferencja podsumowująca projekt

fot. powierzone

fot. powierzone

5 czerwca 2023 r. w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy odbyła się #konferencja, która podsumowywała 5 lat projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

Jej elementami były: wystąpienia organizatorów (Iwony Waszkiewicz - Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Magdaleny Buschmann - Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Sławomira Czarneckiego Dyrektora Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera); debata ekspercka ”Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, wykład wprowadzający „Nauka Otwartości w Edukacji” prof. dr hab. Romana Lepperta z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego; wystąpienie koordynatora projektu Przemysława Nowakowskiego „Filary projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna w Bydgoszczy”; opis projektu w wykonaniu uczniów w nim uczestniczących i projekcja filmów tematycznych. Ponadto, na błoniach Wyspy Młyńskiej można było również zobaczyć instalację Festiwal Kultur IV Dookoła Świata – efekt kapitalnych pomysłów dzieci i młodzieży poszczególnych szkół. Bardzo istotną częścią konferencji była debata ekspercka „Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, gdzie mówiono o wyzwaniach polskiej edukacji w szybko zmieniającym się świecie. W bydgoskim przedsięwzięciu dzięki „kontaktom metropolitalnym” udział wzięli m.in. wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektorzy: Liceum Ogólnokształcącego w Nakle Aleksandra Białka, Zespołu Szkół w Nakle Dariusz Betscher oraz Zespołu Szkół w Lubaszczu Piotr Michalak. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, inspirację i bardzo ciekawą dyskusję.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)