Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

24 maja 2023

Nielegalna praktyka podrzucania odpadów. Wystosowano apel

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Urząd Gminy w Sadkach apeluje do mieszkańców Gminy Sadki oraz osób przejeżdżających #przez teren Gminy Sadki o nie wyrzucanie odpadów komunalnych oraz odpadów pochodzących z działalności gospodarczej w miejsca niedozwolone.

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, iż na terenie przy Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Sadkach, na terenie obok tzw. Piaśnicy oraz w miejscowości Łodzia – za placem zabaw trwa nielegalna praktyka podrzucania odpadów. Podrzucane są odpady budowlane i rozbiórkowe, bioodpady stanowiące odpady komunalne, zużyte opony, odpady z metalu, tworzyw sztucznych i papieru, co w efekcie prowadzi do powstawania na terenie Naszej Gminy nielegalnych wysypisk odpadów.

Informujemy, że Gmina Sadki na terenie przy Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Sadkach oraz w miejscowości Łodzia – za placem zabaw gromadzi kamienie i gruz, które sukcesywnie są przekruszane i wykorzystywane, jako materiał do utwardzania gminnych dróg gruntowych. Natomiast na terenie obok Piaśnicy Gmina Sadki tymczasowo gromadzi odpady zielone, które pochodzą z dokonanych przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy w Sadkach prac porządkowych.

Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o niewyrzucanie odpadów w miejsca niedozwolone oraz w miejsca, gdzie Gmina Sadki składuje kamienie, gruz i bioodpady na własne potrzeby. Wspólnie dbajmy o porządek i czystość Naszej Gminy oraz pozbywajmy się odpadów w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.

Przypominamy, że w ramach systemu gospodarki odpadami w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi bezpośrednio z terenu nieruchomości odbierane są następujące odpady komunalne: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz zebrane selektywnie następującej frakcji odpady: papier, metale, tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe, szkło i bioodpady.

Także, w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właściciela nieruchomości do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się w miejscowości Sadki przy ul. Spacerowej 1, 89-110 Sadki można przekazać nieodpłatnie następujące problemowe frakcje odpadów komunalnych zebranych w sposób selektywny w tym: odpady niebezpieczne; przeterminowane leki; chemikalia; odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony; odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych oraz tekstylia i odzież.

Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na incydenty związane z zaśmiecaniem Naszej Gminy. W przypadku zaobserwowania takiej sytuacji sprawę prosimy niezwłocznie zgłosić na policję, do straży gminnej lub do urzędu.

Materiał: UG Sadki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Budowa magazynów
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)