Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Niespełna 3 minut potrzebowali policjanci. Uratowali życie 41-latka

fot. poglądowe - policja.gov.pl

fot. poglądowe - policja.gov.pl

Patrolowcy z Nakła potrzebowali niespełna 3 minut, by# zlokalizować miejsce, gdzie twarzą w wodzie miał leżeć mężczyzna potrzebujący pomocy. 41-latek został wyciągnięty na brzeg i przekazany pod opiekę medykom.

Zgłoszenie o tym, że do rzeki Śleska wpadł mężczyzna i leży w wodzie twarzą do dołu wpłynęło do dyżurnego nakielskiej policji z centrum powiadamiana ratunkowego wczoraj (18.10.21) o 12.50. Kontakt ze zgłaszającą był utrudniony, a nerwy towarzyszące kobiecie w rozmowie z operatorką numeru alarmowego tak duże, że ciężko było ustalić dokładną lokalizację zdarzenia.

Znajomość terenu i informacje przekazane przez dyżurnego pozwoliły patrolowcom bardzo szybko ustalić, gdzie może znajdować się mężczyzna. Mundurowi potrzebowali niespełna 3 minut, by być na miejscu i udzielić pomocy potrzebującemu 41-latkowi. Okazało się, że mężczyzna prawdopodobnie spadł z ławki znajdującej się nieopodal rzeki i zanurzył twarz w wodzie. Miał też napad drgawek, które uniemożliwiały mu samodzielne wydostanie się z cieku.

Policjanci błyskawicznie wyciągnęli 41-latka na brzeg, udrożnili mu drogi oddechowe i udzielili niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu na miejsce pozostałych służb ratowniczych. Decyzją medyków mężczyzna został przetransportowany do jednego z bydgoskich szpitali.

Niewątpliwie dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu mundurowych, mężczyzna żyje.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)