Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 sierpnia 2022

OSP JRS Kowalewko dla dzieci i młodzieży. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek

fot. pow.

fot. pow.

W miesiącu sierpniu po raz kolejny Jednostkę Ratownictwa# Specjalnego w Kowalewku odwiedziły dzieci i młodzież z terenu gminy Sadki.

Dzięki zawartemu przed laty porozumieniu o współpracy pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach, a także tamtejszym magistratem udało się wypracować wspólny model działań na rzecz dzieci i młodzieży. W miniony piątek najmłodsi adepci mogli poznać zasady budowy szałasów oraz ukryć i schronień, a także nauczyć się rozpalania ognisk. Głównym elementem wyjazdu były także zajęcia strzeleckie na pobliskiej strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego funkcjonującego w OSP, gdzie nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zajęć czuwał instruktor Mariusz Kaczmarek . Na zakończenie zajęć w trakcie apelu najlepszy zespół, którego zaangażowanie oceniali instruktorzy został udekorowany pamiątkowymi coinami JRS. Całość zajęć zakończyło tradycyjne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  fff, w dniu 18-08-2022 12:21:06 napisał:

  po co o nich piszecie? każda OSP robi coś dla dzieci i dużo więcej niż to Kowalewko tylko się nie obnoszą z tym.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jola, w dniu 19-08-2022 17:34:01 napisał:

  Dzieciaki zadowolone a to najważniejsze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)