Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Odsłonięto pamiątkową tablicę i mural. Rynarzewo pamięta o Powstańcach!

fot. MM

fot. MM

9 lutego w Szkole Podstawowej w Rynarzewie odbyły# się uroczyste obchody upamiętniające 105. Rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Jednym z głównych elementów uroczystości było odsłonięcie muralu i tablicy pamiątkowej, które znajdują się na ścianie szkolnej placówki.

Szkoła Podstawowa w Rynarzewie nosi imię Powstańców Wielkopolskich. Dlatego też na ścianie obiektu szkolnego namalowano powstańca oraz flagę powstańczą. Odsłonięcie muralu okazało się jednym z głównych elementów obchodów 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rynarzewie

Za zaprojektowanie i wykonanie dzieła odpowiada Monika Kokocińska, a inicjatorami powstania samego muralu była cała szkolna społeczność. Jeśli chodzi o wymiary muralu, to ma on wysokość 12,6 m i jest szeroki na 6,5 m.

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00. Przybyli goście zgromadzili się przy ścianie szkoły. Zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, symbolicznego odsłonięcia tablicy i murali dokonać mieli potomkowie rynarzewskich powstańców - Wiesława Reszka, Anna Jankowska oraz Nikodem Pałczyński.

W dalszej kolejności poświęcenia tablicy i muralu dokonał proboszcz rynarzewskiej parafii ks. Grzegorz Wiciński, po czym oddano salwę honorową.

Dalsza część uroczystości odbyła się już w murach szkoły, gdzie po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez dyrektor Agnieszkę Tulińską, nastąpiła dekoracja sztandaru szkoły Medalem Honorowym ZG TPPW 1918-1919 w Poznaniu "Wierni Tradycji" za zasługi dla krzewienia wiedzy i tradycji związanych z powstaniem wielkopolskim 1918-1919.

Następnie przyszedł czas na patriotyczno-artystyczne występy uczniów szkoły w Rynarzewie, po których dyrektor Agnieszka Tulińska wręczyła wybranym gościom okolicznościowe statuetki "Przyjaciół Szkoły". Nie zabrakło również przemówień zaproszonych gości.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Obserwator, w dniu 10-02-2024 08:38:15 napisał:

  Piękna uroczystość przy doskonałej oprawie muzycznej chóru szkolnego. Widać serce i wkład pracy całej szkoły w przygotowaniach. Dekoracje, apel i właściwie wszystko było wspaniałe.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Prawdziwy obserwator, w dniu 10-02-2024 11:28:01 napisał:

  Taki komentarz to mogła napisać tylko dyrektorka albo nauczyciel.Nie jest to komentarz żadnego z uczestników.Ludzie mówili co innego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Ja, w dniu 10-02-2024 17:43:17 napisał:

  Jestem dumna z moich uczniów i wdzięczna wszystkim pracownikom za poświęcony czas na przygotowanie uroczystości. To jest komentarz dyrektora.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)