Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Odwiedziny w oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało sporo atrakcji

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W piątek, 17 marca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach odwiedziłyśmy oddział przedszkolny# Dobrych Ludków w Bninie. Na dzieci czekało całkiem sporo atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania książeczki "Wielkanoc" przez Panią Monikę Mitek. Jej bohaterem jest lisek Fenek. Dzieci nie tylko uważnie wysłuchały historii, ale również bardzo chętnie odpowiadały na pytania do tekstu.

W części kreatywnej Pani Magdalena Sobiecka poinstruowała dzieci jak stworzyć kolorowe króliczki z plastikowych buteleczek. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem przystąpiły do pracy. Już po chwili powstały piękne wielkanocne dekoracje.

Panie przedstawiły również kilka zupełnie innych zadań. Dzieci musiały wieszać kolorowe skarpetki na linkach (wcześniej znajdując pary), układać patyczki laryngologiczne jak na obrazku, wycinać fryzurki po śladzie oraz szyć marchewki. Była to próba generalna przed nowymi zajęciami dla maluchów, które będą się odbywały już od najbliższego poniedziałku. Chyba możemy stwierdzić, że zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom. Co nas bardzo cieszy.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonce oraz Pani Justynie za ciepłe przyjęcie i miłe słowa. Z chęcią będziemy do Was wracać.

Autor: Monika Mitek / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)