Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Odwiedziny w oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało sporo atrakcji

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W piątek, 17 marca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach odwiedziłyśmy oddział przedszkolny# Dobrych Ludków w Bninie. Na dzieci czekało całkiem sporo atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania książeczki "Wielkanoc" przez Panią Monikę Mitek. Jej bohaterem jest lisek Fenek. Dzieci nie tylko uważnie wysłuchały historii, ale również bardzo chętnie odpowiadały na pytania do tekstu.

W części kreatywnej Pani Magdalena Sobiecka poinstruowała dzieci jak stworzyć kolorowe króliczki z plastikowych buteleczek. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem przystąpiły do pracy. Już po chwili powstały piękne wielkanocne dekoracje.

Panie przedstawiły również kilka zupełnie innych zadań. Dzieci musiały wieszać kolorowe skarpetki na linkach (wcześniej znajdując pary), układać patyczki laryngologiczne jak na obrazku, wycinać fryzurki po śladzie oraz szyć marchewki. Była to próba generalna przed nowymi zajęciami dla maluchów, które będą się odbywały już od najbliższego poniedziałku. Chyba możemy stwierdzić, że zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom. Co nas bardzo cieszy.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonce oraz Pani Justynie za ciepłe przyjęcie i miłe słowa. Z chęcią będziemy do Was wracać.

Autor: Monika Mitek / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)