Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Ogólnopolski Turniej Chórów. Srebrne pasmo chóru Semper Fidei

fot. pow.

fot. pow.

W sobotni poranek chórzyści z Parafii św. Stanisława BM, wyruszyli# w podróż do Chełmna. Celem ich wyjazdu był udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni.

Na miejsce zespół dotarł przed godziną 11.00, aby jeszcze przed występem rozśpiewać się i zapoznać akustycznie z aulą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, gdzie odbywały się przesłuchiwania. Nasz chór występował jako pierwszy z dziewięciu zakwalifikowanych zespołów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Poznania, Śremu. Przesłuchania rozpoczęły się krótko po godzinie 12.00, a uroczyste zakończenie i odczytanie werdyktu o 17.30. Chóry przesłuchiwane były przez szanowne jury w składzie: prof. dr hab. Andrzej Ryłko - przewodniczący, prof. dr hab. Arkadiusz Kaczyński, prof. dr hab. Monika Bachowska oraz mgr Michał Rajewski.

Nakielski Chór „Semper Fidei” wykonał cztery konkursowe utwory: Sł. Pieśń nad Pieśniami, muz. Jacek Sykulski – Ukaż mi Panie swą twarz, Sł. Psalm 145, muz. Paweł Bębenek – Niechaj Cię Panie, Piotr Czajkowski – Swiatyj Boże, Piotr Jańczak – Kyrie. Podczas odczytywania werdyktu jury, okazało się że chór nakielski wyśpiewał Srebrne Pasmo. Chór ma już na swoim koncie dwa Brązowe Pasma wyśpiewane w Chełmnie w roku 2017 i 2020 oraz Srebrne Pasmo zdobyte w Koszalinie w roku 2019. Tym bardziej jest to dla nas wielki sukces, ponieważ Srebrne Pasmo pokazuje, że rozwijamy się- podkreślają chórzyści. W imieniu całego naszego chóru pragniemy podziękować naszej dyrygent, pani mgr Mirosławie Maison, za jej poświęcenie i wielkie serce, które wkłada w naszą pracę oraz za wiarę w nasze możliwości i talenty. Dziękujemy również ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalak za możliwość rozwijania się przy parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do sympatyków naszego chóru za trzymane kciuki, modlitwę i życzliwe słowa.

Dziękujemy Chór Semper Fidei

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)