Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2022

Okazja do zadumy i refleksji. Koncert kolęd i pastorałek w „Łokietku”

fot. powierzone

fot. powierzone

"Cicha noc... jaki w tobie dzisiaj cud...”. W klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i blasku, choinkowych świec cała społeczność# szkolna ZS im. Władysława Łokietka wzięła udział w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez uczniów klasy 2b i 3b wraz z opiekunami: p. Beatą Stasinowską, p. Magdaleną Stałowską – Janke i p. Agnieszką Michalak.

Tyle wieków minęło od momentu historycznego narodzenia Jezusa Chrystusa, „a mały Jezus smutny w drzwi patrzy i czeka, by pośród witających zobaczyć i nas, ludzi dwudziestego pierwszego wieku, zobaczyć ciebie i mnie”. Chrystus się nam narodził. Chrystus rodzi się nadal. Tylko czy pamiętamy o tym? Czy to chcemy odnajdywać? Czy tym chcemy żyć?

Spotkanie było okazją do zadumy i refleksji, ale też do uśmiechu i radości, a także podtrzymania pięknej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.

Życzymy wszystkim, aby w innych ludziach odkryli obecność Chrystusa, aby z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela. Życzymy otwartości, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych...”bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)