Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2015
Nakielska Liga Siatkówki

Olimpia poza finałem

25 stycznia odbyła się 11. runda spotkań Nakielskiej Ligi Siatkówki. Ta kolejka wyłoniła finalistów ligi. Po ciekawych spotkaniach półfinałowych okazało się, że w finale spotkają się zespoły# UKS Trzepaki oraz Asy Przestworzy. O 3. miejsce powalczą natomiast Olimpia i NTS Kadeci.

Nazwa Drużyny – Atomowe Byki 0:2 (23:25, 23:25)

Oba zespoły przystąpiły do meczu w zaledwie pięcioosobowym składzie. Mecz lepiej rozpoczęła Nazwa Drużyny wychodząc na prowadzenie 9:0. Niestety dalej było już gorzej. Atomowe Byki zmniejszyły stratę d0 9:7, a za chwilę remisowały 14:14. Druga część seta była wyrównana aż do remisu 23:23. Ostatnie dwie akcje wygrały Byki i to one zapisały seta na swoim koncie. W drugim secie po wyrównanym początku (7:7) Atomowe Byki wyszły na prowadzenie 14:8 i 17:12. Rozprężenie w szeregach zespołu i lepsza gra Nazwy Drużyny sprawiły, że przewaga stopniała do 1 punktu (23:24), ale po czasie to Atomowe Byki zdobyły ostatni punkt. Najwięcej punktów w meczu zdobywali: Adrian Kufel (Nazwa Drużyny) i Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) – po 12.

Amatorzy – Mrocza 2:1 (19:25, 25:17, 15:8)

Od początku meczu Mrocza objęła prowadzenie i jak się okazało, ani na chwilę w tym secie go nie oddała wygrywając pewnie 25:19. W drugim secie Amatorzy zmienili ustawienie, dzięki czemu ich gra zaczęła wyglądać znacznie lepiej. Szybko objęli prowadzenie 3:1, 7:3, 10:4, 16:9. Mrocza próbowała dogonić , ale w tym secie nie było na to szans. Tie-breaka Amatorzy rozpoczęli od mocnego uderzenia – 5:0 , 6:1 i 11:2 spowodowały, że Mrocza ani przez chwilę nie mogła myśleć o wygranej. Najwięcej punktów w meczu zdobył Maciej Rybarczyk – 16 w tym aż 5 blokiem.

NTS Młodzicy – Ekipa z Orlika 2:0 (25:21, 25:18)

Po raz drugi w spotkaniu tych drużyn lepsi okazali się Młodzicy. Po wyrównanym początku (3:3, 7:7) zawodnicy Ekipy z Orlika zaczęli popełniać błędy, a Młodzicy dzięki skutecznej grze wyszli na prowadzenie 10:7 i 17:9. Ekipa zmniejszyła straty (20:17), ale seta nie zdołała wygrać. W drugim secie było podobnie. Wyrównana gra do stanu 10:12 dla Ekipy, Młodzicy zdobywając serię punktów wychodzą na prowadzenie 15:12 i 17:13. Następnie Ekipa odrabia straty i przegrywa tylko 19:18. W końcówce lepiej zagrali Młodzicy i po zdobyciu 6 kolejnych punktów skończyli mecz. Najwięcej punktów zdobywali: Michał Soszka (Ekipa z Orlika) - 9 oraz Borys Leppert (NTS Młodzicy) - 8.

NTS Kadeci - UKS Trzepaki 0:2 (21:25, 23:25)

Pierwszy półfinał był zaciętym pojedynkiem. W pierwszym secie Kadeci prowadzili 3:1, ale już za chwilę przegrywali 3:5. Jak się okazało Trzepaki nie oddały prowadzenia ani na chwilę do końca seta prowadząc wyraźnie kilkoma punktami. Po wyrównanym początku II seta (5:5) Kadeci wyszli na prowadzenie 11:6. Zespół UKS Trzepaki odrobił straty doprowadzając do remisu 15:15. Do końca seta żaden zespół nie osiągnął większej przewagi. Trzepaki przegrywały w końcówce 22:23, ale po czasie wygrały trzy kolejne akcje i dzięki temu zagrają w finale. Najwięcej punktów w meczu zdobył Kacper Janecki (UKS Trzepaki) - 10.

Olimpia - Asy Przestworzy 0:2 (26:28, 26:28)

Drugi półfinał był jeszcze ciekawszy niż pierwszy. Jak widać po wyniku , do rozstrzygnięcia wyniku w obu setach potrzebna była gra na przewagi. Na początku meczu Olimpia uzyskała przewagę 7:3. Po czasie dla Asów gra się wyrównała, a przewaga stopniała do 1 punktu (13:12). Olimpia odskoczyła na 17:12, ale za chwilę po serii błędów było zaledwie 18:17 i 21:21. Błędy w ataku Asów spowodowały, że Olimpia wygrywała 24:21 i gdy wydawało się, że już po secie Asy powalczyły i wygrały go do 26. Drugi set to walka punkt za punkt, żaden zespół nie potrafił osiągnąć większej przewagi. Asy prowadziły od początku seta 2-3 punktami, aż do stanu 18:18. Po ciekawej końcówce, w której Olimpia nie wykorzystała 3 piłek setowych i znów lepsze były Asy Przestworzy, które wygrały 28:26. Bardzo dobry mecz rozegrali Mateusz Okpisz (Asy Przestworzy) i Bartosz Bajerski (Olimpia). Pierwszy zdobył 13 punktów, a drugi 15.

Za tydzień ostatnia kolejka spotkań tegorocznej edycji NLS. Oto kolejność meczów:

09:00 NTS Młodzicy – Ekipa z Orlika (o 9. miejsce)
10:00 Nazwa Drużyny – Mrocza (o 7. miejsce)
11:00 Amatorzy – Atomowe Byki (o 5. miejsce)
12:00 NTS Kadeci – Olimpia (o 3. miejsce)
13:00 UKS Trzepaki – Asy Przestworzy (finał)

materiał: Michał Nowak/red.

Oceń artykuł: 111 96