Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2022

Operacja "Cysterna". Służby działały na terenie Leśnictwa Dąbrowice

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Współpraca służb i zarządzania kryzysowego sprawdzana była podczas ćwiczeń dowódczo– # sztabowych pod kryptonimem „Cysterna”, które zorganizowano na terenie Leśnictwa Dąbrowice.

W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „Cysterna”, organizowanych przez nakielską komendę Policji, udział wzięła także Straż Pożarna, Straż Leśna Nadleśnictwa Runowo Krajeńskie, Gminne Zarządzanie Kryzysowe z Mroczy oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią.

Plan ćwiczeń zakładał, że z terenu stacji paliw w Nakle członkowie organizacji ekologicznej ukradli cysternę z zawartością amoniaku. Informacja o kradzieży trafiła do dyżurnego nakielskiej Komendy Powiatowej Policji, który na trasach wystawił posterunki obserwacyjne. Jeden z patroli zauważył skradzioną ciężarówkę na drodze wojewódzkiej nr 241 w miejscowości Kosowo, a „drogówka” próbowała zatrzymać ją, kiedy wjeżdżała do Mroczy. Pojazd, omijając posterunek blokadowy, uszkodził oponę po czym skręcił w drogę leśną w kierunku leśniczówki Dąbrowice. Tam uderzył w drzewo, co spowodowało rozszczelnienie się cysterny. Sprawcy kradzież porzucili auto i uciekli do lasu.
Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy potwierdzili wyciek amoniaku z ciężarówki. Obszar skażenia terenu został określony przez służby zarządzania kryzysowego, a teren leśny, w poszukiwaniu zbiegów, przeczesywany był przez Policję, pracowników Nadleśnictwa Runowo Krajeńskie oraz Straż Leśną. Bardzo pomocy w działaniach poszukiwawczych okazał się dron z kamerą termowizyjną, którego operator namierzył uciekinierów w rejonie jednej z leśnych ambon. Skierowani tam mundurowi dokonali ich zatrzymania.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przygotowania służb na wypadek zaistnienia tego typu zdarzenia kryzysowego. Zakończeniem działań było ich omówienie. Ćwiczenia podsumowali także obserwatorzy, śledzący ich przebieg za pośrednictwem transmisji internetowej.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.


Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)