Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2021

Ostatnie pożegnanie. Odszedł na zawsze, by pozostać w pamięci

fot. LZ

fot. LZ

W sobotę, 11 grudnia 2021, na cmentarzu parafialnym w Szubinie #pożegnano śp. Zdzisława Lorka – wieloletniego dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni oraz radcę prawnego. Zmarłemu, w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina – bliska i daleka, znajomi, sąsiedzi, mieszkańcy Kcyni oraz delegacje z miejsc pracy zawodowej.

Mszę świętą sprawował ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński, który także odprowadził zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Zanim ciało zmarłego złożono do grobu, kilka słów na temat jego życia powiedział Jan Kurant, przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni. Wspomniał najważniejsze kwestie dotyczące życiorysu śp. Zdzisława Lorka. Zwrócił się także do zmarłego. - Zdzisławie! Dziś żegnasz swoich najbliższych: żonę, córkę, syna, synową i ich rodziny, rodzeństwo, wnuki, prawnuki. Żegnasz również nas, swoich przyjaciół i kolegów, współpracowników, towarzyszy wspólnych imprez. Dyrektorze nasz! Na ostatni apel stawili się prawie wszyscy żyjący współpracownicy, by przesłać ci ostatni komunikat: „Byłeś dla nas i jesteś wielkim autorytetem, wspaniałym dyrektorem, przewodnikiem, nauczycielem i wychowawcą. A przede wszystkim dobrym i sprawiedliwym człowiekiem.” Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci swoich bliskich, bo jak pisał ksiądz Jan Twardowski: „Można odejść na zawsze, by pozostać w pamięci”. Niech czas zabliźni rany i wyrwę w naszych sercach pamięcią o Tobie, a miłosierny Bóg, w którego wierzyłeś, pokładałeś nadzieję i ufność obdarzy Cię nagrodą zbawienia i pozwoli nadal pracować w swoich niebiańskich ogrodach – mówił Jan Kurant.


Śp. Zdzisław Lorek zmarł 4 grudnia 2021 roku, przeżywszy 85 lat.

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)