Dziś mamy 21 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Pandemia nie zwalnia tempa. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Niewątpliwie w ostatnich kilku tygodniach odnotowujemy# prawie codziennie dość duże liczby nowych zakażeń. Dlatego rządzący podjęli decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Dotkną one też szkoły.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia przekazało, że od 20 grudnia w szkołach podstawowych i średnich wprowadzona zostanie nauka zdalna. Taki system nauki potrwa do 9 stycznia 2022 roku. – Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach – tłumaczy Ministerstwo Zdrowia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że po tym czasie dzieci wracają do nauki stacjonarnej. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, doprecyzował, że przedszkola i żłobki będą funkcjonowały normalnie. 

Oceń artykuł: 7 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (38)

  Ja , w dniu 07-12-2021 14:35:41 napisał:

  Tu nie chodzi o pandemie tylko o nauczycieli dłużej wolne będzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (22)

  Tadzik, w dniu 07-12-2021 14:42:03 napisał:

  WIR wobec takich polityków. Dzieci mają mieć dostęp do edukacji, co gwarantuje nam konstytucja, do kontaktów z rówieśnikami, odbieranie tego jest bezprawne!!!

  odpowiedz

  • 18 (22)

  Mirek, w dniu 07-12-2021 15:19:50 napisał:

  Brawo!!! Ci uczniowie już są matołami, skrzywdzeni przez niby władzę. A może o to chodzi? tępy elektorat będzie głosował na jedynie słuszną partię, ttfffuuu dobra zmiana, nowy wał.

  odpowiedz

  • 13 (25)

  Kolo, w dniu 07-12-2021 15:25:07 napisał:

  Po minusach widać, jak propaganda TV i radiowa działa... przypomnę, dzieci nie transmitują wirusa, jednak dzieci transmitują wirusa, jesteś zaszczepiony, nie chorujesz, chorujesz jednak ale łagodnie, nie transmitujesz wirusa, jednak transmitujesz, szczepimy się, długa prosta do normalności, dwie dawki i zwalczymy wirusa, trzy dawki i będzie po wszystkim, będzie trzeba co pół roku przypominać jednak... ile jeszcze wersji musicie usłyszeć by zrozumieć fałsz tego wszystkiego?

  odpowiedz

  • -2 (14)

  Mamcia, w dniu 07-12-2021 17:06:18 napisał:

  A moje dziecko już miało w tym roku zdalne nauczanie w listopadzie o starczy jemu te siedzenie w domu nie korzustniem one chce chodzić do szkoły o uczyć się normalnie i będzie tak dalej chodziło i uczyło się jest zaszczepione więc mogą nam podskoczyc

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (14)

  Elżbieta, w dniu 07-12-2021 17:36:28 napisał:

  Ciekawe kto zapewni opieke na nauczaniu zdalnym 1-3 . Ja pracuje, a w okresie przedświątecznym to szczególnie. Ciekawe czy świetlica będzie czynna ? Nie maja kwarantanny więc proszę im zapewnić opiekę i nauczanie zdalne w świetlicy. Bo w przeciwnym wypadku moje dzieci będą nieobecne na lekcjach online bo same tego nie ogarną. Zenada

  odpowiedz

  • 12 (18)

  w, w dniu 07-12-2021 20:40:05 napisał:

  Ludzie!!! Czy to nauczyciele wyznaczyli dni nauki zdalnej? Poza tym tak naprawdę to jest 5 dni, reszta i tak jest wolna, bo DZIECI mają PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ!!!

  odpowiedz

  • 4 (10)

  emeryt, w dniu 07-12-2021 22:27:07 napisał:

  Szlag mnie trafia, kiedy ponownie słyszę, że zdalne od 20 grudnia do 9 stycznia. Przecież to tylko kilka dni takiej nauki, potem i tak ustawowo dzieci mają wolne. Ale to niezły pretekst, żeby znowu powiedzieć, iż nauczyciele znowu mają wolne! Ludzie, myślcie trochę samodzielnie!

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Mama, w dniu 07-12-2021 22:35:23 napisał:

  Super. Zdalne powinno być już wcześniej! A dzieci muszą uczyć się samodzielności i dbania o siebie.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  HALUTKA, w dniu 07-12-2021 22:37:11 napisał:

  Lepiej poświęcić czas dziecku niż pisać niesprawdzone informacje, nauczyciele też ludzie warto o tym pamiętać

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ZobaczWLustro, w dniu 08-12-2021 07:40:15 napisał:

  Najlepsi są Ci co są za wszelkimi obostrzeniami, limitami w sklepach, preparatami dopuszczonymi warunkowo, nic nie dającymi maseczkami itd, a jeżeli chodzi o naukę zdalną dzieci to są przeciwni i najgłośniej się udzielają. Widzicie ludzie jacy jesteście zakłamani w sobie?

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Mądra, w dniu 08-12-2021 08:51:53 napisał:

  Powinniście się cieszyć,że dziecko wam nie przyniesie ze szkoły kwarantanny na święta.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Ewa, w dniu 08-12-2021 09:49:47 napisał:

  A w przedszkolach nie ma Covid-19? Hmmm są przypadki tylko rodzice z premedytacją nie idą na testy

  odpowiedz

  • 7 (7)

  obserwatory, w dniu 08-12-2021 10:25:03 napisał:

  a kłamczuszek matełuszek twierdził jeszcze niedawno, że wirusa już nie ma

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Wątróbka drobiowa
3,99PLN
Fotobombki
19,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nowy taryfikator mandatów. W łatwy sposób sprawdzisz punkty karne

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i# punktów karnych. Są spore zmiany. Pamiętajcie - liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie – dzięki naszej e-usłudze lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)