Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Pandemia nie zwalnia tempa. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Niewątpliwie w ostatnich kilku tygodniach odnotowujemy# prawie codziennie dość duże liczby nowych zakażeń. Dlatego rządzący podjęli decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Dotkną one też szkoły.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia przekazało, że od 20 grudnia w szkołach podstawowych i średnich wprowadzona zostanie nauka zdalna. Taki system nauki potrwa do 9 stycznia 2022 roku. – Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach – tłumaczy Ministerstwo Zdrowia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że po tym czasie dzieci wracają do nauki stacjonarnej. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, doprecyzował, że przedszkola i żłobki będą funkcjonowały normalnie. 

Oceń artykuł: 7 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (38)

  Ja , w dniu 07-12-2021 14:35:41 napisał:

  Tu nie chodzi o pandemie tylko o nauczycieli dłużej wolne będzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (22)

  Tadzik, w dniu 07-12-2021 14:42:03 napisał:

  WIR wobec takich polityków. Dzieci mają mieć dostęp do edukacji, co gwarantuje nam konstytucja, do kontaktów z rówieśnikami, odbieranie tego jest bezprawne!!!

  odpowiedz

  • 18 (22)

  Mirek, w dniu 07-12-2021 15:19:50 napisał:

  Brawo!!! Ci uczniowie już są matołami, skrzywdzeni przez niby władzę. A może o to chodzi? tępy elektorat będzie głosował na jedynie słuszną partię, ttfffuuu dobra zmiana, nowy wał.

  odpowiedz

  • 13 (25)

  Kolo, w dniu 07-12-2021 15:25:07 napisał:

  Po minusach widać, jak propaganda TV i radiowa działa... przypomnę, dzieci nie transmitują wirusa, jednak dzieci transmitują wirusa, jesteś zaszczepiony, nie chorujesz, chorujesz jednak ale łagodnie, nie transmitujesz wirusa, jednak transmitujesz, szczepimy się, długa prosta do normalności, dwie dawki i zwalczymy wirusa, trzy dawki i będzie po wszystkim, będzie trzeba co pół roku przypominać jednak... ile jeszcze wersji musicie usłyszeć by zrozumieć fałsz tego wszystkiego?

  odpowiedz

  • -2 (14)

  Mamcia, w dniu 07-12-2021 17:06:18 napisał:

  A moje dziecko już miało w tym roku zdalne nauczanie w listopadzie o starczy jemu te siedzenie w domu nie korzustniem one chce chodzić do szkoły o uczyć się normalnie i będzie tak dalej chodziło i uczyło się jest zaszczepione więc mogą nam podskoczyc

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (14)

  Elżbieta, w dniu 07-12-2021 17:36:28 napisał:

  Ciekawe kto zapewni opieke na nauczaniu zdalnym 1-3 . Ja pracuje, a w okresie przedświątecznym to szczególnie. Ciekawe czy świetlica będzie czynna ? Nie maja kwarantanny więc proszę im zapewnić opiekę i nauczanie zdalne w świetlicy. Bo w przeciwnym wypadku moje dzieci będą nieobecne na lekcjach online bo same tego nie ogarną. Zenada

  odpowiedz

  • 12 (18)

  w, w dniu 07-12-2021 20:40:05 napisał:

  Ludzie!!! Czy to nauczyciele wyznaczyli dni nauki zdalnej? Poza tym tak naprawdę to jest 5 dni, reszta i tak jest wolna, bo DZIECI mają PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ!!!

  odpowiedz

  • 4 (10)

  emeryt, w dniu 07-12-2021 22:27:07 napisał:

  Szlag mnie trafia, kiedy ponownie słyszę, że zdalne od 20 grudnia do 9 stycznia. Przecież to tylko kilka dni takiej nauki, potem i tak ustawowo dzieci mają wolne. Ale to niezły pretekst, żeby znowu powiedzieć, iż nauczyciele znowu mają wolne! Ludzie, myślcie trochę samodzielnie!

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Mama, w dniu 07-12-2021 22:35:23 napisał:

  Super. Zdalne powinno być już wcześniej! A dzieci muszą uczyć się samodzielności i dbania o siebie.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  HALUTKA, w dniu 07-12-2021 22:37:11 napisał:

  Lepiej poświęcić czas dziecku niż pisać niesprawdzone informacje, nauczyciele też ludzie warto o tym pamiętać

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ZobaczWLustro, w dniu 08-12-2021 07:40:15 napisał:

  Najlepsi są Ci co są za wszelkimi obostrzeniami, limitami w sklepach, preparatami dopuszczonymi warunkowo, nic nie dającymi maseczkami itd, a jeżeli chodzi o naukę zdalną dzieci to są przeciwni i najgłośniej się udzielają. Widzicie ludzie jacy jesteście zakłamani w sobie?

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Mądra, w dniu 08-12-2021 08:51:53 napisał:

  Powinniście się cieszyć,że dziecko wam nie przyniesie ze szkoły kwarantanny na święta.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Ewa, w dniu 08-12-2021 09:49:47 napisał:

  A w przedszkolach nie ma Covid-19? Hmmm są przypadki tylko rodzice z premedytacją nie idą na testy

  odpowiedz

  • 7 (7)

  obserwatory, w dniu 08-12-2021 10:25:03 napisał:

  a kłamczuszek matełuszek twierdził jeszcze niedawno, że wirusa już nie ma

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa magazynów
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)