Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 lutego 2024

Panie wymieniły się przepisami. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W czwartek, 8 lutego w Filii Bibliotecznej #w Dębowie odbyło się kolejne już spotkanie organizowane z okazji Tłustego Czwartku.

W tym roku członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki i Klubu Mam spotkały się już szósty raz w bibliotece i jak zawsze świętowały ten dzień i poznały tradycję tego dnia. Jedna z czytelniczek przyniosła zeszyt z przepisami swojej teściowej pisane piórem.Mimo iż kartki pożółkłe niektóre przepisy zainteresowały młode mamy. W tych czasach młode czytelniczki korzystają z przepisów z internetu. Wymieniły się między sobą przepisami na faworki drożdżowe, oponki i róże karnawałowe. Tradycja mówi ,iż w tym dniu każdy powinien zjeść minimum jednego paczką. U nas była to poprostu rozpusta bo prócz kupnych pączków panie przyniosły jeszcze usmażone przez siebie paczki u faworki. Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze.

Kolejne spotkanie to Dzień Kobiet.

Materiał: Justyna Kromrych / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)