Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2020

Placówki wsparcia dziennego. Dzieci mogą otrzymać tu pomoc

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W gminie Sadki działa kilka placówek wsparcia dziennego. Wspierają one rodziny w pełnieniu# funkcji opiekuńczo-wychowawczych nad dziećmi. Jak wyglądała w tych placówkach realizacja zajęć i praca z dziećmi w tym roku?

W gminie Sadki od 2017 roku działają cztery placówki wsparcia dziennego. To świetlice „Wesoły Zakątek” w Radziczu, Liszkówku, Dębionku i Dębionku II. 

Jakie jest zadanie tych świetlic?

Przede wszystkim mają one pomagać rodzinom w realizowaniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych nad dziećmi. Pobyt dziecka jest bezpłatny i dobrowolny.

Dzięki zajęciom dzieci otrzymują wsparcie w rozwoju, nabywają umiejętności pokonywania codziennych trudności, otrzymują pomoc w nauce oraz uczą się poprzez zabawę. W świetlicach pracuje tylko jedna osoba, która dzieli czas pracy na wszystkie poszczególne placówki. Wszystkie świetlice są prowadzone z pieniędzy w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jak wynika ze sprawozdania z działalności świetlic, w tym roku na ich działanie zaplanowano wydać 70 tys. zł. Jak do tej pory wydano już ponad 46 tys. zł. 

W ciągu tego roku działalność świetlicy musiała zostać zawieszona przez panującą pandemię. Od 12 marca do 25 maja zajęcia nie odbywały się. Obecnie, ze względu na małe zainteresowanie dzieci oraz trwającą pandemię, nie ma zajęć w świetlicy w Dębionku. W pozostałych trzech świetlicach są one prowadzone w wybrane dni w godzinach od 13.00 do 17.00. W tym roku w zajęciach wzięło udział 42 dzieci w wieku od 5 do 13 lat. W świetlicach odbywają się zajęcia wychowawcze, profilaktyczne, sportowo-rekreacyjne. Dzieci mogą liczyć również na pomoc w odrabianiu lekcji. Mają możliwość, aby korzystać z komputera i internetu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi transportowe
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)