Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Podstawy programowe tematem posiedzenia komisji z marszałkiem

zrzut z ekranu

zrzut z ekranu

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (21 lipca) w# Warszawie w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST). W porządku obrad m.in. rządowa informacja na temat Narodowego Programu Szczepień, projekty rozporządzeń związane z postępami w zintegrowanej informatyzacji państwa i pakiet projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących zmian w systemie edukacji.

Wśród omawianych dziś dokumentów są m.in. projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty oraz projekty rozporządzeń w sprawie podstaw programowych wychowania przedszkolnego, w sprawie podstaw programowych dla szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych II stopnia oraz w sprawie ramowych planów nauczania dla wszystkich szkół publicznych. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawi też komisji projekty nowelizacji rozporządzeń dotyczących indywidualnego nauczania oraz nadzoru pedagogicznego.

KWRiST zajmuje się dziś także technicznymi standardami w elektronicznym obiegu aktów prawnych i dzienników urzędowych. Będzie też mowa o programie zintegrowanej informatyzacji państwa.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 54 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (27)

  Krytyk Społeczny, w dniu 21-07-2021 12:57:31 napisał:

  Skompromitowani politycy budzą odrazę i wstręt,trudno budować społeczną akceptację dla programów,kiedy w przestrzeni publicznej mamy do czynienia z takimi politykami władzy,która miała być jak żona Cezara.

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Zygfryd, w dniu 22-07-2021 09:13:38 napisał:

  "Podstawowy programowe" - WTF ?

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Kur.. , w dniu 22-07-2021 13:51:52 napisał:

  Jak nas z Unii wyjeb... Nieudaczniki pisowskie to tylko wam sputnik pozostanie jak Puti pozwoli. Barani rząd!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Budowa magazynów
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)