Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Pół miliarda złotych trafiło do emerytów i rencistów z naszego województwa

fot. pow.

fot. pow.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty tzw.# czternastych emerytur. Na Kujawach i Pomorzu czternastkę otrzymało 425,5 tys. klientów ZUS. 83 proc. osób otrzymało pełną kwotę czternastki, czyli 1250,88 zł brutto. Łączna kwota wypłaconych czternastek w regionie wyniosła niemal pół miliarda złotych, w kraju prawie 9 mld zł.

Czternastki dla emerytów i rencistów były wypłacane już od końca października. Ostatnia transza trafiła do naszych klientów 1 grudnia. Łączna kwota wypłat w regionie to ponad 496 milionów złotych.

Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne w pełnej kwocie, czyli 1250,88 zł brutto otrzymały osoby, których świadczenie podstawowe nie przekraczało 2900 zł brutto. Jeśli świadczenie było wyższe od kwoty 2900 zł brutto, ale mniejsze od kwoty 4150,88 zł brutto, to czternastka została pomniejszona o kwotę przekroczenia. Natomiast osoby, których świadczenie było równe lub wyższe niż 4150,88 zł brutto nie otrzymały czternastki – wyjaśnia Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Prawo do czternastej emerytury miały osoby, które na 31 października 2021 r. pobierały jedno z długoterminowych świadczeń np. emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne. Dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego nie otrzymały osoby, których wypłata świadczenia w listopadzie była zawieszona. Takie osoby otrzymają czternastkę z chwilą wznowienia wypłaty świadczenia.

Na kolejny zastrzyk gotówki w postaci trzynastej emerytury emeryci i renciści mogą liczyć w przyszłym roku, w kwietniu.

Materiał: Krystyna Michałek - regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Pytanie, w dniu 02-12-2021 11:36:17 napisał:

  A kiedy będzie tytuł 2mln zł wyparowało z kieszeni emerytów i rencistów w naszym województwie na skutek pisowskiej inflacji 7,7%?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Absolwent podstawówki r.1959, w dniu 02-12-2021 11:39:24 napisał:

  Powinno być ok.500 milionów złotych./Powrót do podstawówki/

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ZochaZgazowni, w dniu 03-12-2021 00:14:22 napisał:

  Z tej czternastki biorąc pod uwagę drożyznę ,to nawet na jedzenie nie starczy .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaaniec, w dniu 03-12-2021 15:05:43 napisał:

  A ja k...........nie chcę żadnych,podwyżek cen prądu,gazu,czynszów, waloryzacji,podwyżek pensji minimalnej,podwyżek rent i emerytur dla nierobów,żanego zasiłu socjalnego dla nie pracujących.Chcę być normalnie obsłużony u lekarzy,zaszczepiony na grypę i covid.Skoro jest tak niskie bezrobocie to dlaczego nieroby nie pracują,naród nie mioże być przez całą dobę okłamywany i podpuszczany jeden na drugiego,niech wreszcie kościół i jego ludzie też płacą normalne podatki jak wszyscy Polacy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)