Pożegnanie druha Romana Kitkowskiego. Ostatnia strażacka warta
fot. LZ
We wtorek, 15 kwietnia 2025 roku, na cmentarzu #parafialnym w Chomętowie odbyło się uroczyste pożegnanie śp. dh. Romana Kitkowskiego – wieloletniego prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, oddanego społecznika, strażaka z powołania i człowieka głęboko zaangażowanego w życie swojej lokalnej społeczności.
Ceremonię pogrzebową poprowadzili diecezjalny kapelan strażaków ks. Roman Michalski oraz proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chomętowie ks. Ronald Ruks. W ostatniej drodze śp. Romanowi towarzyszyły liczne delegacje strażaków z całej gminy Szubin oraz sąsiedniej gminy Żnin, a także rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i przedstawiciele lokalnych instytucji.
Przemówienia, które padły tego dnia, stanowiły świadectwo bogatego życia i nieocenionego wkładu, jaki Roman Kitkowski wniósł w życie wspólnoty.
Dh Roman Kitkowski urodził się 20 kwietnia 1962 roku w Żędowie. Był rolnikiem z zamiłowania, od młodości prowadził własne gospodarstwo rolne w Wąsoszu. Od 11 września 1982 roku dzielił życie z żoną Jolantą, z którą wychował troje dzieci: Judytę, Monikę i Michała. Oprócz życia rodzinnego i zawodowego, ogromną część swojej energii i serca poświęcił działalności społecznej – przede wszystkim w strukturach OSP oraz parafii. Pod jego kierownictwem jednostka OSP Wąsosz przeszła prawdziwą transformację. Remiza zyskała nowe życie, a szeregi strażackie – nowe pokolenie ochotników. Jego determinacja, pracowitość i skromność stanowiły przykład dla innych. Za swą służbę i działalność społeczną został wielokrotnie uhonorowany, m.in. srebrnym Krzyżem Zasługi oraz medalami za zasługi dla pożarnictwa.
Uroczystość zakończyły strażackie syreny – ostatni dźwięk oddany druhowi Romanowi w hołdzie za jego lata służby. Tego dnia nie żegnano tylko prezesa, radnego czy rolnika – żegnano człowieka, który przez całe swoje życie żył dla innych.
Cześć Jego pamięci.
Galeria
Czytaj również
- Nie żyje Irena Kopocińska. W październiku obchodziła setne urodziny
- Zawsze blisko spraw mieszkańców. Ostatnia droga śp. Kazimiery Łobody
- Nie żyje Jerzy Gadzinowski. Strażnik pamięci o Żołnierzach Wyklętych
- Nie żyje Henryk Karbowiak. Zasłużony członek NSZZ "Solidarność"
- Nie żyje Kazimiera Łoboda. Przez wiele lat była sołtysem Chomętowa
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Dziś 106 rocznica. Włączenie Nakła do odrodzonego Państwa Polskiego
Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!