Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

04 września 2023

Policjanci kontrolowali rejony szkół. Z myślą o bezpieczeństwie uczniów

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym policjanci powiatu nakielskiego# prowadzili kontrole w rejonach placówek oświatowych. Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które dziś wyruszą do szkół sprawdzano oznakowanie przejść i infrastrukturę drogową.

Już dziś koniec wakacji i do szkolnych ławek wrócą uczniowie. Część dzieci będzie z pewnością dowożona przez rodziców, jednak duża część do szkół chodzić będzie pieszo. Właśnie z myślą o ich bezpieczeństwie, mundurowi powiatu nakielskiego, kontrolowali rejony szkół i stan przygotowania infrastruktury drogowej przy placówkach oświatowych.

Sprawdzano przejścia dla pieszych, sprawność sygnalizacji oraz oświetlenia przy tych przejściach. Uwagę zwracano również na prawidłowość oznakowania miejsc po których poruszają się piesi oraz stan urządzeń drogowych tj. barier zabezpieczających, progów zwalniających itp.

Podczas kontroli nieprawidłowości nie ujawniono, a policjanci przypominają rodzicom, by rozmawiali ze swoimi pociechami na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z tras. Niebawem na spotkaniach z najmłodszymi w szkołach mówić o tym będą także mundurowi.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)