Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Policjanci odnotowali 57 wykroczeń. Działania pn. "Pierwszeństwo"

fot. archiwum

fot. archiwum

W czwartek, 26 stycznia policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”, które miały na celu #poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego też wczoraj (26.01.23) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”.

Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez ujawnianie i reagowanie na wykroczenia. Szczególnie sprawdzano, czy kierujący ustępują pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu, podczas zmiany pasa ruchu. Weryfikowano również, czy udzielają go pieszym znajdującym się na przejściach lub wchodzącym na nie. Sprawdzano też prędkość, z jaką kierujący przemieszczają się w rejonach przejść dla pieszych.

W ramach działań mundurowi przeprowadzili 76 kontroli drogowych, ujawniając łącznie 57 wykroczeń z tym związane bezpośrednio z nieustąpieniem pierwszeństwa. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatów, których nałożono 42. 13 osób pouczono, a jedną sprawę mundurowi przekażą do rozstrzygnięcia przez sąd.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)