Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2022

Pomoc społeczna w sprawozdaniu. Spada liczba beneficjentów

fot. pow.

fot. pow.

Spada ilość wydawanych decyzji# oraz liczba osób, którym przyznawana jest pomoc społeczna na terenie gminy Sadki.

W gminie Sadki głównymi przyczynami trudnej sytuacji życiowej osób i rodzin, a jednocześnie ubiegania się o pomoc były m.in. długotrwała lub ciężka choroba, niepełnosprawność i bezrobocie.

Jak czytamy w raporcie przedstawionym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadkach, od 2015 roku spada sukcesywnie liczba osób korzystających z przyznanej pomocy społecznej: w 2015 r. – 428 osób, 2016 r. – 365 osób, 2017 r. – 174 osoby, 2018 r. – 157 osób, 2019 r. – 153 osoby, 2020 r. – 166 osób, 2021 – 166 osób.

Z tego także wynika, że i kwoty przeznaczane na świadczenia pieniężne z opieki są niższe. W 2017 roku z budżetu gminy przeznaczane było 535 tys. , a w ubiegłym roku już 310 tys. 811,39 zł.

Na terenie gminy Sadki pracuje także 3 asystentów rodziny, którzy pod swoją opieką w ubiegłym roku mieli 12 rodzin. Tu także notuje się spadek rodzin potrzebujących takiego fachowego wsparcia, gdyż w roku 2017 było to 15 rodzin.
8 mln 190 tys. tys. 286 zł to kwota w ubiegłym roku przeznaczona na świadczenia wychowawcze, z których korzystały 872 rodziny. Natomiast 4 mln 309 tys. 773 zł wyniosła kwota, która wydatkowana została na świadczenia rodzinne dla 215 rodzin.
Środki finansowe wydatkowane na zadania z zakresu polityki społecznej wyniosły w ubiegłym roku 14 mln 159 tys. 460 zł. Wydatki te zmniejszyły się do ubiegłego roku o 12 tys. 735 zł. Najwięcej środków w tym sektorze gminnym wydatkuje się na świadczenia wychowawcze i rodzinne.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
LODY ALGIDA 900 ml
8,99PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)