Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

06 lipca 2022

Ponad 25 tysięcy wykroczeń! Grupa SPEED podsumowuje pół roku na drogach regionu

fot. archiwum

fot. archiwum

Kujawsko-pomorscy policjanci, działający w # specjalnej grupie SPEED, od początku roku do końca czerwca zatrzymali 277 praw jazdy, w tym 217 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym! Osoby, które decydują się na zbyt szybką jazdę muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby przekraczające prędkość.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestników zdarzenia. Ponadto agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa i reagowaniu na najbardziej niebezpieczne oraz agresywne zachowania na drodze działa policyjna grupa SPEED, której policjanci pełnią służbę na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu już lat na danym terenie.

Policjanci kujawsko-pomorskiej grupy SPEED w pierwszym półroczu tego roku

- skontrolowali 24 080 pojazdów,

- ujawnili 25 675 wykroczeń drogowych, z czego 17 324 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,

- nałożyli 21 216 mandatów karnych, z czego 14 729 za przekroczenie prędkości,

- skierowali 595 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,

- zatrzymali 277 praw jazdy, w tym 217 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,

- zatrzymali 888 dowodów rejestracyjnych,

- ujawnili także 105 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

Prędkość zabija – to nie mit, tylko tragiczna prawda, o czym już wielokrotnie się przekonaliśmy. Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowania na drodze ginęli ludzie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię!

materiał: st. asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz


Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  bydgoszcz24, w dniu 06-07-2022 12:35:17 napisał:

  Bardzo dobrze! Karać karać i jeszcze raz karać! Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej zabierać prawo jazdy! Za parkowanie na przystankach (jak to ma miejsce notorycznie na ulicy bydgoskiej naprzeciwko szkoły nr 2) odholowywać samochód! Ludzie myślą, że mogą nie przestrzegać prawa ale się mylą. BRAWO POLICJA!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (7)

  Emer.policjant, w dniu 06-07-2022 13:00:42 napisał:

  Statystyki mnie nie przekonują,bo w Polskich warunkach-realiach one są takie jakie mają być na zamówienie mocodawców.Nie bez powodu swego czasu Gen.Rapacki powiedział,że statystyki w takich instytucjach jak Policja Prokuratura to patologia.Festiwal pobożnych życzeń i oczekiwań mamy zawsze kiedy publikowane są przez dane garnizony roczne sprawozdania wykrywalności w wybranych kategoriach przestępstw przez Komendantów.Statystyki przestępczości są uzależnione od oczekiwań"władzy politycznej" by dobrze wypadać w rankingach i zachować ciepłe stołki.To zapewne miał na myśli Gen.Rapacki.Pompuje się statystyki,więc tak naprawdę o prawdziwej skali przestępczości wiemy niewiele.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Zdzislaw, w dniu 07-07-2022 15:29:11 napisał:

  Proszę na ul. Potulicką przy Biedronce,a moze jeszcze pouczyc jak sie zachowywac w sklepie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)