Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

"Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie". Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

fot. Martyna Szczepaniak

fot. Martyna Szczepaniak

Od 1 do 7 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom#, w tym roku pod hasłem "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!".

Dnia 3 czerwca również Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach dołączyła do tego czytelniczego święta. Z tej okazji na lekcję biblioteczną została zaproszona klasa I ze SP w Sadkach wraz z wychowawcą. Uczniom fragmenty opowiadania Barbary Gawryluk "Dżok . Legenda o psiej wierności "przeczytał Wójt Gminy Sadki pan Michał Piszczek.  .W dalszej części spotkania wspólnie przeczytaliśmy "Lokomotywę" Juliana Tuwima, aby następnie przeprowadzić warsztaty dla dzieci na podst. scenariusza Anny Zielińskiej "Przyjaciel ze schroniska". Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książek.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)