Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2022

Posiedzenie inauguracyjne sejmiku. „Otwieramy nowy rozdział historii"

fot. Kancelaria Sejmiku

fot. Kancelaria Sejmiku

Z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku #województwa Elżbiety Piniewskiej w najbliższy poniedziałek (20 czerwca) odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji. W porządku obrad m.in. wybór przewodniczącego i pozostałych członków prezydium.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że po dwóch latach starań i zabiegów udało nam się, powołać Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Otwieramy nowy rozdział historii samorządu województwa, w którym młodzi ludzie mają do dyspozycji nowe narzędzie pozwalające na aktywny udział w kształtowaniu przyszłości regionu – podkreśla przewodnicząca Elżbieta Piniewska, która jest pomysłodawczynią i inicjatorką powołania gremium.

Nasz Młodzieżowy Sejmik jest wybranym na dwuletnią kadencję trzydziestoosobowym ciałem doradczym samorządu województwa o kompetencjach inicjatywnych i wnioskodawczych. Skład (oraz lista rezerwowa na wypadek konieczności uzupełnienia składu w trakcie trwania kadencji) został wyłoniony w drodze otwartego konkursu, w którym uczestniczyli młodzi ludzie w wieku 16-21 lat. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadali m.in. przewodnicząca Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki, oceniała aktywność społeczną kandydatów oraz przygotowane przez nich prace na temat zagadnień, którym nowe gremium powinno się zająć w pierwszej kolejności.

Młodzi radni spotkali się w maju w Wierzbiczanach, gdzie uczestniczyli w warsztatach i seminariach na temat samorządu terytorialnego w Polsce oraz funkcjonowania rad młodzieżowych w naszym kraju i na świecie.

Podczas poniedziałkowej inauguracyjnej sesji członkowie MSWK-P odbiorą nominacje, złożą ślubowanie, wybiorą prezydium i omówią sprawy związane z ukonstytuowaniem się komisji tematycznych.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego / Kancelaria Sejmiku Województwa

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)