Dziś mamy 20 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Powiatowa gra terenowa dla uczniów. Przygotowały ją germanistki

fot. pow.

fot. pow.

6 października odbyła się pierwsza powiatowa gra terenowa zorganizowana# przez nauczycielki języka niemieckiego należące do sieci nauczycieli prowadzonej przez doradczynię metodyczną przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W obchody EDJ włączyły się germanistki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego, Zespołu Szkół im. S. Staszica, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu.

Uczniowie podzieleni zostali na grupy w taki sposób, aby każda składała się z przedstawicieli wszystkich szkół. Podział ten sprzyjał integracji i wymianie doświadczeń. Uczestnicy gry musieli zmierzyć się z ośmioma zadaniami. Były to zadania sprawdzające ich wiedzę i umiejętności z języka niemieckiego oraz angielskiego.

Do współpracy doradczyni metodyczna, Joanna Betscher, zaprosiła Starostwo Powiatowe w Nakle n. Notecią, Nakielski Dom Kultury oraz lokalnych przedsiębiorców: firmę logistyczną 4Line oraz panią Annę Ligman, która prowadzi zakład fryzjerski.
Uczniowie, komunikując się w językach niemieckim i angielskim, musieli m.in. umówić się na strzyżenie, zamówić transport mebli, zdobyć pamiątkę z Wydziału Rozwoju Starostwa Nakielskiego, czy też zdobyć informacje na temat wyremontowanej sali kinowej. Po wykonaniu zadań komunikacyjnych, na każdą grupę czekały kolejne wyzwania – tym razem były to ćwiczenia leksykalno-gramatyczne kryjące się w kodach QR.

Zwycięska grupa oraz pozostali uczestnicy zabawy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle n. Notecią i przygotowane przez Wydział Rozwoju. Po zakończonej zabawie uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek – pizzę w przeróżnych odmianach. Poczęstunek ufundowany został przez dyrektorów wszystkich uczestniczących w zabawie szkół: panią Małgorzatę Ciechanowską, pana Pawła Darula, Dariusza Jana Betschera oraz pana Kazimierza Toczko.

Inicjator imprezy, Joanna Betscher oraz wszystkie nauczycielki: pani Rozalia Wencel, Katarzyna Łapińska, Monika Pilarska, Justyna Jamnik-Bojewska, Joanna Rosińska-Bury oraz Aleksandra Składanowska pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu tego eventu zgadzając się na zaproszenie młodzieży do zarządzanych przez siebie instytucji i firm oraz przeprowadzili z uczniami rozmowy w językach obcych. Dziękujemy Staroście Nakielskiemu – panu Tadeuszowi Sobolowi, dyrektorowi NOKu – panu Michałowi Dubkowskiemu, pracownicy Starostwa Nakielskiego – pani Emilii Marach, właścicielce salonu fryzjerskiego – pani Annie Ligman oraz pracownikom firmy 4Line, zwłaszcza panu Grzegorzowi Konickiemu.

Materiał: Joanna Betscher - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)