Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2022

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy rozstrzygnięty! Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

fot. pow.

fot. pow.

Już po raz kolejny 8. czerwca 2022 roku odbyła się rywalizacja w ramach# VIII Edycji Konkursu Pierwszej Pomocy przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. Nad promowaniem idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Kcynia, Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, firma Med – Life Damian Garlicki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

Młodzież zgromadzona w sali sportowej w Chwaliszewie została podzielona na trzyosobowe zespoły (po jednym zespole z każdej szkoły) i zmagała się w rozgrywkach dwuetapowych. Najpierw uczniowie rozwiązywali test wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej. Pytania wykraczały poza zakres wiedzy szkolnej, chwilami odpowiadały poziomowi egzaminu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy uczestnik rozwiązywał test samodzielnie, walcząc tym samym o punkty indywidualne. W tej konkurencji troje uczestników uzyskało identyczną liczbę punktów, ale ostatecznie, po dogrywce, I miejsce zajął Alan Jagodziński, II-Monika Banach, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Po części testowej odbyły się konkurencje zespołowe, polegające na wykonywaniu poleceń ratowników podczas pełnej symulacji resuscytacji krążeniowo-oddechowej z defibrylatorem, postępowania z rannym w czasie wojny, a także w sytuacji ataku epilepsji . I w tej rywalizacji niepokonana okazała się drużyna szubińskiego liceum - Monika Banach, Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński uzyskali I miejsce. Warto dodać, że wszyscy troje są od trzech lat członkami Drużyny sanitarnej działającej w I LO. Uczniowie z pewnością zapracowali na zwycięstwo, gdyż pod okiem opiekuna zajęć z wielką determinacją zgłębiali tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulacje i słowa uznania należą się nie tylko laureatom i wszystkim uczestnikom zawodów, ale także nauczycielom wspierającym młodzież i organizatorom, za promowanie bezcennej idei udzielania pierwszej pomocy.

Materiał: A.Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 50 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)