Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 sierpnia 2022

Powstaną chodniki. Może będą gotowe już w listopadzie

fot. pow.

fot. pow.

W tym roku powiat nakielski zaplanował budowę chodników #w Sadkach i Śmielinie przy tamtejszych drogach powiatowych. Ogłoszono przetarg na realizację tej inwestycji.

Aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy Sadki, zaplanowano w tym roku budowę trzech chodników przy drogach powiatowych. Chodniki powstaną na ulicy Bohaterów i Mickiewicza w Sadkach oraz przy drodze w Śmielinie. Na to zadanie w budżecie powiatu zaplanowano 300 tys. zł. Niedawno Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle ogłosił przetarg i szuka wykonawcy. Jeżeli uda się go wybrać, będzie on miał czas do połowy listopada br. na położenie wszystkich chodników. Do wybudowania są 183 metry chodnika na ulicy Bohaterów w Sadkach, 84 metry na ulicy Mickiewicza oraz 214 metrów w Śmielinie. Chodniki mają zostać wykonane z kostki betonowej. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Mieszkaniec Wyrzyskiej, w dniu 18-08-2022 14:23:37 napisał:

  Na Wyrzyskiej lepiej zróbcie bo tam nie ma Przy drodze krajowej brak chodników i tam bardziej się przydadzą Wstyd dla gminy! Koniec Sadek to wylewkę macie na to ale nie zapomnijcie ze tam mieszkają ludzie i jest główna 10

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Olo, w dniu 18-08-2022 15:42:16 napisał:

  Kiedy w Dębowie będzie zapominają

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Gitara, w dniu 18-08-2022 15:57:28 napisał:

  Proponuję zrobienie ścieżki z sadek do śmielina

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Mariola , w dniu 18-08-2022 18:16:10 napisał:

  No f kuńcu, rzem szua bes wjeź, nie? To ino w gówno depła, zaś wef kościele waliło jak była wej, potem ciemno w łoczach się zrobiło, myślała co by już na tamtym świecie, a to baran jeden mnie w głowę rzucił kamieniem, jaa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)