Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 listopada 2022

Pożyczka energetyczna. Wsparcie dla małych i średnich firm

fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) przygotował dla małych i średnich firm ofertę bardzo korzystnej #inwestycyjnej pożyczki energetycznej, z gwarantowanym stałym oprocentowaniem.

To wsparcie dla przedsiębiorstw gotowych do zainwestowania w panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła, by zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i energii elektrycznej. Pula środków na ten cel to 25 milionów złotych.

Zdjęcia z dzisiejszego briefingu prasowego marszałka Piotra Całbeckiego i prezesa KPFP Agnieszki Wasity:

https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/9XCfRVBscWzePfe.

- Żyjemy w trudnych czasach, ceny energii spędzają sen z powiek. Problem jest poważny, wielu przedsiębiorców już dziś z tego powodu podjęło decyzję o zamknięciu działalności. Skutki takiej sytuacji wprost trudno sobie wyobrazić. Niestety, ze względu na stanowisko Komisji Europejskiej, nie możemy uruchomić dotacji – mówił na dzisiejszej (23 listopada) konferencji prasowej marszałek Piotr Całbecki. – Uruchomiona pożyczka energetyczna udzielana jest na preferencyjnych warunkach, fundusz nie pobiera prowizji, a specjalny tryb przyznawania oznacza uproszczenie procedury i znaczne przyspieszenie całego procesu. Jestem przekonany, że pozwoli to wielu firmom przetrwać trudny okres.

- Szacujemy, że pożyczka wyniesie średnio 80 tysięcy złotych, w przypadku zakładów produkcyjnych kwoty będą wyższe, w przypadku mikroprzedsiębiorców niższe. Wnioski można składać od dziś, uruchomiliśmy specjalną zakładkę na naszej stronie internetowej, pożyczki będzie obsługiwał powołany specjalnie w tym celu zespół – zachęcała obecna na konferencji prezes KPFP Agnieszka Wasita.

Kwota, którą można pożyczyć, oprocentowanie kredytu i czas spłaty jest zależny tego, jak długo firma jest na rynku. Firmy najmłodsze, funkcjonujące mniej niż 3 lata, mogą wziąć do 100 tysięcy złotych na 6 i pół roku przy oprocentowaniu 3,59 proc. Dla tych, które działają dłużej niż 3, ale mniej niż 5 lat, przy tych samych warunkach oprocentowanie wyniesie 7,77-8,17 proc. Firmom, które utrzymują się na rynku dłużej niż 5 lat, proponujemy kredyt do 1 mln złotych na 7 lat przy oprocentowaniu 7,17 proc.

KPFP ma też propozycję dla przedsiębiorstw zainteresowanych rozwiązaniami prosumenckimi, czyli produkcją energii elektrycznej nie tylko na własne potrzeby. Ta oferta dotyczy także dużych firm – na inwestycje w systemy fotowoltaiczne o mocy powyżej 50 kilowatów można uzyskać nawet 3 miliony złotych na 0,5-0,99 proc. rocznie. Ten instrument finansowy mamy od 3 lat, skorzystało już z niego 13 podmiotów, a łączna wartość udzielonych pożyczek wynosi 35 milionów złotych. Część z powstałych dzięki temu wsparciu instalacji już działa, inne są w fazie rozruchu, jeszcze inne dopiero powstają.

Wszystkie informacje o pożyczkach w portalu KPFP kpfp.org.pl (https://kpfp.org.pl/pozyczki-dla-twojej-firmy/pozyczka-energetyczna/). Informacji udzielają też konsultanci funduszu (telefonicznie), a także biura instytucji (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz) i konsultant dyżurujący w Starostwie Powiatowym w Brodnicy (adresy i numery telefonów na stronie KPFP).

Pożyczka energetyczna – podstawowe informacje KPFP – w załączniku

Pożyczka energetyczna dla firm – rozszerzona informacja KPFP – w załączniku

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 63
Pliki do pobrania
KrótkieInfo-PożEnergetyczna.pdf
Pożyczka Energetyczna.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  Wyborca , w dniu 23-11-2022 18:25:02 napisał:

  Kolejna wspaniała pomoc PiS , już Wam dziękuje za wasze wsparcie i uczciwość !!!!

  odpowiedz

  • 0 (14)

  Mareczek, w dniu 23-11-2022 19:05:43 napisał:

  PISS znaczy szczyny, najpierw podnoszą ceny a potem ratują biednych złodziei prywaciarzy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (15)

  Ahmed, w dniu 23-11-2022 19:15:02 napisał:

  Typowe komusze podejście: prywaciarz znaczy złodziej. Dla tak myślących larw nie jest istotne, że to właśnie prywaciarze tworzą dobrobyt kraju i z ich krwawicy utrzymuje się darmozjadów i biurwy.

  odpowiedz

  • 10 (10)

  zaradny, w dniu 23-11-2022 21:26:38 napisał:

  debile pisowskie chcą tylko władzy i głosów żeby mogli zapłacić ciemniokom a co ich interesyje prywaciarz jak masz działalnosć zawsze bedziesz dla tłuszczy złodziejem bo jesteś bardziej zaradny

  odpowiedz

  • 9 (11)

  Mieszkanie. , w dniu 23-11-2022 21:38:35 napisał:

  Prowadzenie firmy czy to małej czy średniej przy rządzie PiSu to istny rollercoaster... Zusy do góry, dochodowy do góry, inne debilne podatki z nowym ladem dobijają firmy do tego BDO i inne pierdoły... Koszty utrzymania SAMEJ firmy bez pracowników to kilka tysięcy miesięcznie .. do tego pracownicy i od nich ZUSY i inne koszta i zaczyna się jazda bez trzymanki... Może w końcu ta ciemna masa zrozumie że dopóki prywatne firmy mają większe koszta to każdy jeden rodzaj świadczonych usług czy to sprzedaż w sklepie spożywczym czy to usługa jakąkolwiek będą ceny rosły.. to tego teraz prąd do góry . Gaz drogi, paliwo drogie i 8 procent.. wszystko to powoduje że ceny dla odbiorcy końcowego są chore ..!! Uwaga dla ciemnej masy. Pamiętajcie że kupując cokolwiek to nie bierze się z magii i czarów, potrzeba wielkich środków mediów itp abyście mogli mieć to co macie..!!! P..S. trzeba odsunąć tych nieudaczników od władzy !!

  odpowiedz

  • 7 (7)

  pracodawca, w dniu 23-11-2022 21:41:51 napisał:

  Nie wiem czy macie to samo ale zatrudniam ponad 10 osób w powiecie i wydaje mi się że oni chcieliby żebym padł nawet kosztem utraty miejsca ich pracy nie mogę sobie tego przetłumaczyć macie też tak ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Balbina, w dniu 24-11-2022 05:02:38 napisał:

  Kolejna propaganda towarzyszy z PiSu, tak naprawdę to oni nikomu niczego nie dają tylko zabierają. Komunistyczna banda

  odpowiedz

  • 4 (4)

  wadera, w dniu 24-11-2022 09:40:04 napisał:

  uszczesliwic pozyczka ktora trzeba zwrocic a podwyzek nie bedzie konca firma padnie ,i chyba oto chodzi by polak padl na kolana to jawne gnebienie prawowitego polaka

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)