Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2021

Projekt Erasmus+ dobiegł końca. Ciekawe warsztaty i spotkania

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

Po tygodniach intensywnych przygotowań, Szkoła# Podstawowa w Fanianowie jako główny organizator zakończyła tydzień wirtualnej mobilności – wymianę uczniów w Polsce „Bridges over opened minds” Erasmus + project. Brały w nim udział szkoły z Włoch, Rumunii i Chorwacji.

Pierwsze spotkanie wprowadzające było poświęcone przybliżeniu krajów i regionów szkół partnerskich. Uczniowie prezentowali historię, tradycje, kulturę swojego kraju, regionu i szkoły. Następnie uczniowie złamali kod wprowadzający hasło „All different, all equal” znaczący „Wszyscy różni, wszyscy równi”. „Przyjaźń, szacunek, tolerancja, wolność” to główne wartości, które staraliśmy się wspólnie odkrywać. Bardzo pomocną okazała się przy tym wirtualna tablica Padlet, na której dzieci mogły udostępniać swoje wrażenia i zdjęcia po realizacji zadań. Uczniowie wspólnie stworzyli historyjki „The Tales of Human Flash”, pracowali nad słownikiem z najbardziej przydatnymi wyrażeniami w językach wszystkich krajów partnerski, przy użyciu „Google Doc Book Creator”. Ciekawym wyzwaniem dla dzieci okazał się quiz stworzony w Kahoot pt. „Do you know these words”.

Zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których nauczyciel prowadzący zademonstrował jak w prosty sposób, przy użyciu łatwo dostępnych rzeczy wykonać teatralne kukiełki. Następnie każdy kraj partnerski stworzył swoje własne i przedstawił wcześniej wymyślone sceny o przyjaźni, wolności, szacunku i tolerancji. Interesującym i rozwijającym elementem zajęć było projektowanie komiksów przy użyciu narzędzia „Toony Tools” a także plakatów i grafik z użyciem „Pizap”. Stworzone prace zostały zaprezentowane przed wszystkimi krajami partnerskimi.

Najważniejszym zadaniem w projekcie Erasmus+ była prezentacja aplikacji na smartfona stworzonej przez nauczyciela Panią Lidię Srokę – Polowy przy wykorzystaniu narzędzia „App Inventor 2”. Zawiera ona mapy i informacje o najważniejszych miejscach w regionie. Jej celem jest ułatwienie poruszania się osobom przyjeżdżającym do kraju partnerskiego aklimatyzację w nowym, nieznanym otoczeniu i sprawne poruszanie się po naszym regionie. Podczas wizyty w Polsce wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pracą w: Google, Survey Monkey, Padlet, Mentimeter, Genial.ly, Kahoot, Walkelet, Toony Tools, App Inventor, Meet, Book Creator, Google Drive, Jamboard oraz innymi przydatnymi aplikacjami..

W sobotę 12.06.2021r. odbyła się ceremonia zamknięcia. Podczas spotkania wirtualnego grupa Erasmus+ zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Główny koordynator projektu Sonia Dumitrascu serdecznie podziękował Nam jako organizatorom wirtualnego tygodnia mobiliności za cały trud włożony w realizację tego przedsięwzięcia i dokonano ewaluacji. Ewaluacja wizyty z projektu odbyła się przy użyciu ankiety kreowanej w Survey Monkey oraz na podstawie indywidualnych wypowiedzi uczniów i nauczycieli.

Materiał: UM w Łobżenicy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sprzedaż opon
Kanapa
Modne aranżacje
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)