Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2022

Projekt "Zbieram to w szkole". Młodzi ludzie włączyli się w akcje

fot. pow.

fot. pow.

Projekt to cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy".

Razem można zbierać: telefony komórkowe, baterie, laptopy, stare srebro, złoto, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, "Dobre monety".

Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:

1) Edukacja ekologiczna dzieci i młodzież. Pomoc środowisku naturalnemu, recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

2) Darowizny od firm recyklingowychh przekazywane są jako pomoc rozwojowa do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" wybudowano dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Cel na teraz to budowa studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, wspieranie Domu Dziecka w Boliwii oraz Sercańskiego dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

19 maja br. Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu przekazało organizatorom drobne monety (18 kg), w czerwcu zostaną przekazane zużyte baterie (79 kg). Oto relacja ze zbiórek – dziękujemy młodym ludziom!

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)