Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 października 2020

Przebudowa drogi Anieliny-Bielawy. Inwestycję realizuje firma z Nakła

fot. Michalina Zygmunt

fot. Michalina Zygmunt

Trwają prace przy przebudowie drogi Anieliny –Bielawy w ramach# modernizacji dróg na odcinku 551mb.

Gmina Sadki w dniu 13 maja 2020r. podpisała umowę z Województwem Kujawsko-Pomorskim na dofinansowanie inwestycji „Modernizacja drogi gminnej nr 090221C Anieliny-Bielawy o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 551 mb.” w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wykonawcą inwestycji jest firma REDON z Nakła nad Notecią.

Prace budowlane rozpoczęły i zakończą się w miesiącu październiku.

W ramach inwestycji została przebudowana linii elektroenergetyczna SN oraz wykonana przebudowa drogi z nawierzchni gruntowej na nawierzchnię asfaltową.

Celem niniejszej inwestycji jest wykonanie 551mb przebudowy co zaowocuje poprawą komfortu jazdy zarówno dla dojeżdżających do pól uprawnych jak i dla pozostałych uczestników ruchu. Podstawowe parametry drogi: kategoria ruchu: poniżej KR1 – mniej niż 4 pojazdy o nacisku osi 10 t dziennie, klasa drogi: D, prędkość projektowa: 30 km/h, Szerokość podstawowa jezdni od 3,5 m do 5m, szerokość poboczy po 0,75 m, z każdej strony.

Całkowita wartość inwestycji dotycząca wykonania robót budowlanych wyniesie 316 649,82 zł, z czego dofinansowanie z Województwa Kujawsko-Pomorskiego z zakresu poprawy jakości gruntów rolnych w asortymencie budowy i modernizacji dróg wyniosło 99 180,00 zł.

Materiał: Michalina Zygmunt Kierownik Referat Inwestycji

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Strategiczna droga, w dniu 28-10-2020 17:40:59 napisał:

  Droga do Teksasu przez Kentaki

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Gość , w dniu 31-10-2020 17:20:18 napisał:

  Najgorszy odcinek drogi nie został zrobiony tylko to co wymagało najmniej pracy!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Siłownia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)