Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2023

Przedszkolaki postarały się z całych sił. Piękne prezenty z gliny

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W środę, 8 lutego mieliśmy niewątpliwą przyjemność odwiedzić przedszkolaki z gminnego przedszkola "Dobre Ludki".

Z racji trwających ferii grupa była mieszana, ale niezależnie od wieku wszyscy sobie świetnie poradzili z wyznaczonym zadaniem!
Każdy uczestnik warsztatów otrzymał kawałek prawdziwej gliny. Okazało się, iż niektórzy mieli już okazję z nią wcześniej pracować. Doświadczone przedszkolaki szybciutko wytłumaczyły pozostałym jak należy potraktować glinę zanim zacznie się z niej lepić lub -tak jak w naszym przypadku- wykrawać różne kształty.

Zadaniem dzieci było wykonanie serduszek i kwiatków, które będą stanowiły upominki dla gości na obchodach Dnia Chorego. Przedszkolaki bardzo przyłożyły się do tego zadania i postarały się z całych sił, żeby prezenty wyszły jak najpiękniej!
W nagrodę za ich trud mogły oddać się radosnej twórczości i z pozostałej gliny ulepić to co chciały.

Teraz poczekam aż prace wyschną, a następnie trafią do pieca, wtedy zostaną dokończone poprzez szkliwienie i ponowny wypał.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i cudowną atmosferę!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka.

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)