Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Przetasowania w funduszu. Mieszkańcy Łodzi przyjęli zmiany

fot. MB

fot. MB

Ponad 1,5 tys. zł w funduszu sołeckim wsi Łodzia znajdzie swoje nowe przeznaczenie.

Podczas czwartkowego zebrania sołeckiego w miejscowości Łodzia mieszkańcy zdecydowali o innym przeznaczeniu kwoty ponad 1,5 tys. zł niż zdecydowało ubiegłoroczne zebranie sołeckie. Wówczas za kwotę 1 tys. 565,48 zł miały być kupione gry zręcznościowe. Jednak zostanie ona przeznaczona na wykonanie m.in. wieńca dożynkowego, lamp w świetlicy wiejskiej lampy we wsi oraz na stoisko dożynkowe sołectwa.

– Na lampy w świetlicy, żeby wszystko uruchomić potrzebne jest 360 złotych. Do każdej lampy musi być koszulka, dochodzi położenie kabla. Instalacja będzie wykonana przeze mnie, aby nie było dodatkowych kosztów. Już mnie pytano, jaki będzie koszt założenia tych lamp, obiecałem, że podejmę się tego sam, bo jestem z zawodu elektrykiem i wiem jak do tego podejść – poinformował zebranych sołtys wsi Marek Trojanek. – Zrobię wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną. Jeśli ktoś będzie miał co do tego wątpliwości, to na własny koszt będę nawet w stanie zamówić opinię jakiegoś pana elektryka, by wszyscy mieszkańcy byli spokojni, że inwestycja jest przeprowadzona jak należy – dodał.

Jak podkreślił sołtys, w funduszu należało także wydzielić środki finansowe m.i.n na sołeckie stoisko dożynkowe. – Panie potrzebują nie tylko materiałów do wystroju stoiska, ale także produkty, z których przygotowują potrawy. Zawsze jakoś to było kombinowane, że panie składały się. Nie może być tak, że robią to z własnych pieniążków, bo w końcu stoisko jest sołeckie i one reprezentują wieś Łodzia na forum gminy – poinformował sołtys.

Ostatnią ważną kwestią omawianą z bieżącego funduszu sołeckiego była lampa uliczna. Już wcześniej wyznaczony został punkt, gdzie miałaby ona stanąć. Koszt jej postawienia szacowany był na 2,5 tys. zł. Ma być to lampa solarna. – W przyszłości, jeśli one się sprawdzą, będą zakupowane kolejne, jeśli oczywiście taka będzie wola rady sołeckiej i mieszkańców oraz jeśli pozwolą na to środki. Jednak obecnie okazało się, że zaplanowane przez nas środki nie wystarczą, gdyż sam słup stał się strasznie drogi i kosztuje już ok. 1 tys. zł., a lampa to koszt 2 tysięcy. No więc pozostałe środki z gier planszowych zostają przekierowane na zakup tej lampy – wyjaśnił pan Marek.

Mieszkańcy niemal jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie sołeckim.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Ciekawy, w dniu 20-07-2021 13:41:20 napisał:

  Wieniec dożynkowy? Kto wierzy w te katolickie zabobony niech sam się składa, a nie, z jakby nie było, wspólnej puli, kiedy nie wszyscy chcemy lub czujemy potrzebę uczestnictwa w tym teatrzyku.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Basia Sójka , w dniu 20-07-2021 19:16:01 napisał:

  Elegancko

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Meble kuchenne
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Krzesło młodzieżowe
Nadanie modnej linii
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Meble pokojowe
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)