Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Publiczność była oczarowana występami

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Mroźne, niedzielne popołudnie rozbrzmiało# najpiękniejszymi, polskimi kolędami i pastorałkami. W sali widowiskowej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w wyjątkowym koncercie bożonarodzeniowym. Zespoły Pieśni i Tańca “Krajna” oraz “Młoda Krajna” przygotowały bowiem niezwykle bogaty program artystyczny, pod tytułem „A nadzieja niech wstąpi w nas”.

Zarówno młodzi artyści, jak i ich starsi koledzy, zaprezentowali także suity tańców regionalnych, z niemal każdego zakątka Kraju - był krajeński Wiwat i Polka, lubelski Cygan i Mach, a nawet kaszubski Dzëk czy Marëszka. Koncert został zarejestrowany i można go obejrzeć na profilu Facebook Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Talent, przygotowanie i zaangażowanie artystów, publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Już dziś zapraszamy na koncert z okazji jubileuszu 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca “Krajna”, który odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku.

Zarejestrowany materiał można zobaczyć tutaj

Materiał: Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 19 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)