Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

06 września 2021

Rozgrywki drużyn LUKS ,,Feniks” Mrocza. Zapowiada się dobry sezon

fot. pow.

fot. pow.

Do tegorocznych rozgrywek sezonu piłkarskiego 2021/2022 przystąpiły# cztery kategorie młodych piłkarzy stowarzyszenia Feniks Mrocza. Najwcześniej, rundę jesienną rozpoczęli Trampkarze oraz Młodzicy.

Drużyna młodzika, prowadzona przez Marcina Klebsa, bardzo dobrze wkroczyła w swoje zmagania ligowe. Już w pierwszym meczu po bardzo dobrej grze w I połowie, pokonali Pelikana Szubin 8-6. Drugi mecz, to porażka z zespołem Gromu Więcbork 3-6. Zespół Feniksa w tym spotkaniu wyszedł bardzo zestresowany i to zaważyło na wysokiej przegranej.

W ostatnią niedzielę do Mroczy zawitała drużyna Szubinianki, która musiała uznać wyższość gospodarzy. Drużyna mrotecka po dobrej grze zdecydowanie wygrała 7-2.

Obecnie nasz zespół zajmuje bardzo dobrą 2 lokatę ex aequo z drużyną ze Żnina.

Skład zespołu:

WARCZAK Patryk , MRÓZ Oliwier, SPLITT Gabriel, WIESE Ostap, ŁESZYK Aron, BISKUPIAK Karol,
SKÓRCZ Ksawery, BELTER Filip, TONDERYS Igor, MAIK Wojciech, GACKA Julian, HOPPE Mikołaj , HAMOWSKI Cyprian, KLEBS Kacper ,CIESIELSKI Szymon, FRYDRYCHOWICZ Szymon, KONT Aleksander, POKOJSKI Ksawery, POKRZYWKA Tymon, DURAU Maksymilian.

Trampkarze, prowadzeni przez Karola Skibę, na początek rozgrywek zaliczyli falstart, przegrywając w Tucholi 1-5. Ta przegrana dała wyraźny impuls piłkarzom i w kolejnych meczach zagrali już zespołowo, na miarę swoich możliwości, pokonując w Mroczy zespół Mezar Nakło 5-1 oraz na wyjeździe Falę Świekatowo 7-0.

Skład zespołu:

Paweł Gondek, Miłosz Dziamecki, Alan Splitt, Szymon Piątkowski,Jakub Hamowski, Mikołaj Bąk, Jakub Pacholski, Bartosz Król, Michał Maik, Oskar Jasiorowski, Bartosz Pyszka, Franek Gondek, Igor Pewniak oraz Kasjan Wiese.

W tym tygodniu Młodzicy zagrają w Kcyni z zespołem Orła a trampkarze zmierzą się w Mroczy z zespołem Dąbu Potulice.

Nadmienić należy, że wszystkie drużyny godnie reprezentuje Gminę Mrocza, dzięki dotacji z UMiG Mrocza na ,,Rozwój sportu w Gminie Mrocza w 2021r”, oraz dzięki sponsorowi Budownictwo EU.

Materiał: Marcin Klebs - LUKS ,,Feniks” Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)