Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Rysowanie piaskiem na szkle. Zapraszamy do obejrzenia pokazu lokalnej artystki

fot pow.

fot pow.

Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, program mający na celu szeroko pojętą promocję czytelnictwa.

W tym czasie szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzania bibliotek i czytania książek, które jak wiadomo poszerzają wyobraźnię, słownictwo i wiedzę. Nakielska biblioteka chcąc dotrzeć do coraz większej liczby czytelników i użytkowników pragnie zaprezentować Państwu oryginalny pokaz rysowania piaskiem na szkle. Autorem tegoż widowiska jest Pani Miriam Jasińska, lokalna artystka o wielu talentach. Za pomocą piaskowych animacji w artystyczny sposób opowiada historię, która pozostawia niesamowite wrażenia. W swym pokazie przedstawia własną interpretację wiersza Juliusza Słowackiego „Ostatnie wspomnienie. Do Laury” oraz Jana Brzechwy „Żuk”. Prezentuje również portrety patronów roku 2022. Dziękujemy za ten kreatywny i nieszablonowy pomysł na promocję biblioteki z pięknym słowem w roli głównej. Zapraszamy do oglądania :-)

https://youtu.be/nk-0CGN3YqU

Materiał: Kamila Matylis

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)