Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Rysowanie piaskiem na szkle. Zapraszamy do obejrzenia pokazu lokalnej artystki

fot pow.

fot pow.

Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, program mający na celu szeroko pojętą promocję czytelnictwa.

W tym czasie szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzania bibliotek i czytania książek, które jak wiadomo poszerzają wyobraźnię, słownictwo i wiedzę. Nakielska biblioteka chcąc dotrzeć do coraz większej liczby czytelników i użytkowników pragnie zaprezentować Państwu oryginalny pokaz rysowania piaskiem na szkle. Autorem tegoż widowiska jest Pani Miriam Jasińska, lokalna artystka o wielu talentach. Za pomocą piaskowych animacji w artystyczny sposób opowiada historię, która pozostawia niesamowite wrażenia. W swym pokazie przedstawia własną interpretację wiersza Juliusza Słowackiego „Ostatnie wspomnienie. Do Laury” oraz Jana Brzechwy „Żuk”. Prezentuje również portrety patronów roku 2022. Dziękujemy za ten kreatywny i nieszablonowy pomysł na promocję biblioteki z pięknym słowem w roli głównej. Zapraszamy do oglądania :-)

https://youtu.be/nk-0CGN3YqU

Materiał: Kamila Matylis

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)