Dziś mamy 20 października 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

23 marca 2020

Segregacja śmieci w czasie koronawirusa. "Czy wodociągi i gmina są świadomi zagrożenia?"

fot. archiwum

fot. archiwum

Zamieszczamy list Internauty, który zwrócił uwagę na temat śmieci w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem.

Jestem mieszkańcem domu wielorodzinnego i przynoszę śmieci z domu do tzw. budki, czyli minipszoka. Nurtuje mnie takie pytanie, otóż czy te budki muszą być otwarte? Do takiej budki w ciągu dnia przychodzi wielu mieszkańców, nie wiadomo czy zdrowych czy chorych. Wystarczy, że przyjdzie jedna chora, zarazi panią, która przyjmuje śmieci i tak popłynie koronawirus na następnych mieszkańców. Czy wodociągi i gmina są świadomi zagrożenia, jakie stwarzają dla mieszkańców gminy i miasta? Kto poniesie za to odpowiedzialność? Maseczki na budkach to są zwykłe maseczki przeciwpyłowe, które chronią przed kurzem i pyłem, ale nie bakteriami i wirusami. Chciałem zawieść śmieci na wysypisko do Rozwarzyna, ale przecież tam też mam styczność z obsługą wysypiska, wagi itd. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby pozamykać budki i wysypisko w Rozwarzynie i na jakiś okres odpuścić sobie segregację? Sądzę, że byłoby to bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i pracowników budek i Rozwarzyna, czytając w liście jednego pana, jak działa nakielski sanepid. Urząd gminy już przypomina twierdzę, bo pracownicy się boją, a dlaczego ludzie od śmieci mają być gorsi? Gorszy sort? To takie moje przemyślenie, mam nadzieję że się mylę. Życzę dużo zdrowia i roztropności naszym władzom.

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 23 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (30) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (19)

  Cc6341, w dniu 23-03-2020 11:26:24 napisał:

  Zaraz zacznie się fala hejtu za przyzwoleniem redakcji.

  odpowiedz

  • 8 (14)

  3330, w dniu 23-03-2020 11:35:57 napisał:

  Zanoszę segregowane śmieci do minipszoka, wystarczy zachować bezpieczną odległość od pracownika, potwierdzić kartą. Nie mam bezpośredniego kontaktu z pracownikiem obsługi. W domu należy umyć dokładnie ręce i spryskać płynem do dezynfekcji. Należ zachować zdrowy rozsądek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  nakielanin, w dniu 23-03-2020 11:55:43 napisał:

  To samo dotyczy sklepów. A jednak zakupy trzeba robic

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  Jaroslaw d, w dniu 23-03-2020 12:18:18 napisał:

  Prezes wodociagow swoich pracownikow ma za nic .... Taki niby wielce uczony ... smieci z wodą kto to widzial przeciez to wola o pomste do nieba .

  odpowiedz

  • 4 (4)

  jaro, w dniu 23-03-2020 13:17:11 napisał:

  gdzie mogie kupic drozdze?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  N, w dniu 23-03-2020 13:48:15 napisał:

  Uważam ,że powinny być zamknięte. Każdy ma kartę i każdy może pozostawić odpady do wywozu.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Racjonalista , w dniu 23-03-2020 14:10:44 napisał:

  Ludzie czy wy sobie zdajecie sprawę z powagi sytuacji???Pracownicy są narażeni w pierwszej kolejnosci.czy panie obsługują klientów normalnym towarem czy tak jak Ci ludzie mają sztycznasc z śmieciami osmarkanymi husteczkami itp???Ludzie przynoszące śmieci wprost mówią żona ma kwaranttane robi porządki przywiozłem śmieci.czy to jest normalne....?? Albo władze tej firmy zrobią porządek znajdą inne rozwiązanie albo będzie trzeba to nagłośnić w telewizji.innego wyjścia nie widzę.osoby pracujące w tych punktach czują strach a rodzina obawy o zarażenie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  Racjonalista , w dniu 23-03-2020 14:15:32 napisał:

  Jeszcze jedno podam jeden przykład. W miejsko gminnym ośrodku pomocy społecznej są skrzynki na listy. Dlaczego nie dostaną ich do 48 godzin do rąk z obawy że mogą się zarazić dotykając kartkę papieru??!!!!a Ludzie dotykają masę różnych śmieci i nic nie jest oddaane dostanę do 48 godzinnej kwaranntany.zalosne to jest pozadek trzeba zrobić z tym dobro ludzi i zdrowie najważniejsze.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  mieszkanka, w dniu 23-03-2020 14:27:28 napisał:

  Też tak sądzę, władze w końcu powinny zająć się minipszokami. Ludzie, którzy tam pracują też mają rodziny. Punkty są samoobsługowe, a większość czeka aż pani podejdzie, odbierze śmieci i przebije kartę. Niektórzy nie potrafią, a niektórym się nie chce. A co tam... Od czego w końcu są te panie..... I nie mówcie, że czują się bezpiecznie.....

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Magda , w dniu 23-03-2020 15:01:41 napisał:

  Ludzie nie siejcie fermentu. Wystarczy iść oddać odpady po za godzinami pracy Pszoka. Tak jak chodzicie po sklepach w rękawiczkach tak idź zanieść te Śmieci co to za problem. Ludzie tak się nakręcili że najlepiej niech wszystko stanie zacznijmy od transportu stanie transport to sklepy pozamykane bo nie będzie towaru zamkną segregacja odpadów to zdechniemy w smrodzie i robactwie ludzie ogarnijta się wirus to nie koniec świata przy minimalnych środkach ostrożności też można się uchronić.

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Sprawiedliwość , w dniu 23-03-2020 15:19:30 napisał:

  Powinni zamknąć punkty segregacyjne ,ludzie co wam się stanie jak nie wyniesienie posegregowanych śmieci ,końca świata nie będzie ,zarazki i bakterie i wirusy ,tam tego najwięcej a Panie które tam pracują muszą z tym się stykać co z tego że mają maseczki czy rękawiczki to nie pomoże ,a sklepy muszą być otwarte ,bo żyć jakoś trzeba ,i coś jeść

  odpowiedz

  • -4 (8)

  Mieszkaniec 10, w dniu 23-03-2020 15:22:41 napisał:

  Powinni zamknąć ,jak chcą żeby nie było tego wirusa to powinni pozamykać kto to widział żeby podczas epidemii ,punkty segregacyjne były otwarte tam gdzie jest najwięcej zarazków

  odpowiedz

  • 3 (9)

  bagieta , w dniu 23-03-2020 15:47:47 napisał:

  Niech są otwarte pszoki komu się nie podoba niech nie segreguje ja płacę i wymagam żeby tam pracownik był i segregował o ! Swoją drogą cały personel medyczny lekarzy pielęgniarki też nie zamkną w końcu tam to jest bakterie i wirusów po sam Sufit. XD

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (6)

  Riri, w dniu 23-03-2020 16:56:11 napisał:

  Śmiech na sali, sklepy ,salony fryzjerskie i kosmetyczne zamkniete a odbiór śmieci czynny w godzinach bez zmian. Widać osoby które tam pracuja nie sa wazne dla swego pracodawcy, przykre i smutne. Pozdrawiam Pania z Paterka . Proszę o zainteresowanie sie wladz Nakla tymi osobami .

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Nakło , w dniu 23-03-2020 17:01:02 napisał:

  Piszecie że mają zamknąć segregacje.. A za chwilę ktoś napisze z jakiej racji place większą składkę jak nie segregowalem w danym miesiącu śmieci.. Jedno drugiemu zaprzecza.. Pracuje w markecie też jestem narażona na tysiące bakterii co mam powiedzieć żeby też zamknęli co będziecie jeść??

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Mieszkaniec, w dniu 23-03-2020 17:43:58 napisał:

  Cały ten głos internauty jest brakiem szacunku dla innych osób które musza pracowac w tych trudnych dniach tygodniach.. wiele osób jest dużo bardziej narażonych, chociażby pracownicy marketów, stacji benzynowych, aptek.. a w szczególności pracownicy służby zdrowia, oni dziennie mają kontakt z dużo większą liczbą osob.. również mają w domach rodziny dzieci..te punkty odbioru rowniez są potrzebne, przecież ludzie w blokach kamienicach nie mają gdzie trzymać smieci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (8)

  Mieszkanka Chrobrego , w dniu 23-03-2020 17:53:17 napisał:

  Powinni zamknąć tą segregację śmieci na Chrobrego tam same starasz osoby chodzą .A koleżanka która tam pracuje jest narażona na wirusa ,bo te starsze osoby nie umieją obsługiwać się kartą ,ona bierze do ręki karty a oni prosto w twarz jej kaszlą !

  odpowiedz

  • 2 (2)

  xyz, w dniu 23-03-2020 21:09:30 napisał:

  A może lamenciarze sobie przypomną co nosili przed covid-19 do pszoków??? Podpaski, resztki w puszkach, kondomy, różne dziwne substancje, osmarkane chusteczki, pampersy itd. I co wtedy Wam to nie przeszkadzało?? Oburzeni byliście że się Wam uwagę zwracało. Przynieś jeden z drugim czysty odpad i nikomu się krzywda nie stanie.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  dr.Michel Lubrykant Himba, w dniu 24-03-2020 11:25:48 napisał:

  Segregacja to RASIZM. STOP rasizmowi wszyscy powinni być traktowani na równi.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Wirus, w dniu 24-03-2020 13:04:57 napisał:

  Świat zwariował coronawirus i tragedia . Każdy chce coś ugrać dla siebie jeden nic nie robić i dostać wypłat, drugi świadczenie z ZUS, inny by nie dotknąć kartki bo się zarazi.Najlepiej weźmy prześcieradło łopatkę i mały dołek i po zabawie. Człowieku jeden z drugim pomyśl od wielu lat rocznie tylko w Polsce umiera od smogu 50 000 ludzi z winy nieodpowiedzialnych i nikt nie kiwnie palcem kto winien i komu co się należy. Kto ci cebulaku ma dać, ile płaciłeś podatku, składek na ZUS i pozostałych . Bo ci się należy owszem zamknij się w piwnicy i siedź ha ha. Popatrz na świat on musi mimo wszystko iść dalej,ktoś musi robić chusteczki,być pielęgniarką ,lekarzem, policjantem,ktoś musi produkować i przetwarzać żarcie dla ciebie,ktoś musi przewieźć,ktoś musi wywieźć. Życie obostrzone musi się toczyć dalej. Sam zadbaj o higienę, dezynfekcje, maseczkę itd to nie trzeba mieć o to trzeba dbać i nosić. Staraj się nie wychodzić bez potrzeby lub unikaj do minimum i stosuj się do zasad o których wszyscy mówią to trzeba stosować a nie mówić.I jeszcze jedno pamiętaj ignorancie jeden że trzeba pamiętać że możesz sam stwarzać zagrożenie dla swego dziecka ,członka rodziny ,sąsiada lub innej nieznanej osoby. Kto ci ma rozum dać, nikt nie da. Takiego to i z karabinem nie nauczysz.Najlepiej wszystko zamknąć , śmieci nie odbierać, sklepy zamknąć,zakłady zamknąć, szpitale zamknąć,policję zwolnić i administrację zwolnić - róbta co chceta pewnie wszyscy będą zdrowi.Na świecie brak jest rozumu i wyobraźni.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  czytelnik2, w dniu 24-03-2020 20:24:23 napisał:

  A dlaczego mają się zarazić Ja zanoszę segregowane śmieci do tego punktu pani stoi ode mnie w odstępie dobre 2m kładę worek ze śmieciami na wagę podbijam kartę i wychodzę.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Obywatelka, w dniu 27-03-2020 08:47:54 napisał:

  Ludzie nie dajcie się zwariować. Przy każdym pszok-u jest na zewnątrz kontener na segregowane śmieci, i można je tam zostawić nie trzeba wchodzić do budki. Zaraz jeszcze wpadniemy w drugą bombę biologiczną - śmieci.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ×××, w dniu 27-03-2020 19:42:26 napisał:

  Pozamykać te budki albo będzie jeszcze wjeksza epidemia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble łazienkowe
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)