Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 września 2022

Seniorze nie daj się oszukać! W tym roku stracili już 2,9 mln zł

fot. pow.

fot. pow.

Pod takim hasłem Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji#w Bydgoszczy rozpoczyna wzmożoną kampanię profilaktyczną adresowaną do seniorów. W województwie kujawsko pomorskim od stycznia do końca sierpnia tego roku nasi seniorzy utracili w wyniku działania oszustów pieniądze w kwocie 2. 900 000 zł.!

Sposób działania przestępców jest wciąż modyfikowany, ale działa na stałym schemacie - dzwoni telefon, oszust podaje się za policjanta lub wnuczka i prosi o pieniądze. Chcemy dotrzeć do każdego seniora żeby przede wszystkim działać profilaktycznie. Dlatego nakręciliśmy trzy spoty profilaktyczne, które będziemy rozpowszechniać tak aby wszyscy o tym mówili, aby wzajemnie się ostrzegali, aby otrzymując taki telefon chwilę się zastanowili, rozłączyli się i nie dali oszukać.

Proszę pamiętać! Ani policjanci, ani lekarze, ani urzędnicy nigdy nie dzwonią po pieniądze, nie proszą osób cywilnych aby uczestniczyły w akcjach policyjnych w celu zatrzymywania sprawców. Policjanci nigdy nie każą wyrzucać pieniędzy przez okno ani nikogo po pieniądze nie przysyłają.

Materiał: kom. Kamila Mocarska - Wielgosz / Naczelnik Wydziału Prewencji
Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Hipokryzja, w dniu 16-09-2022 07:04:53 napisał:

  Babcię czy dziadka oszuką ale najlepsze jest to, że podczas codzinneej osoby z taką osobą usłyszysz "ja przeżyłam tyle lat i wiem na kogo głosować. Inni tylko oszukują"

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Ja, w dniu 17-09-2022 08:44:36 napisał:

  O czym wy piszecie przecież państwo oficjalnie oszukuje naród.Kiedys będzie trzeba się postawić dosyć tego.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rafal, w dniu 17-09-2022 09:04:31 napisał:

  Na luzie, nie odbierać telefonu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kolo, w dniu 19-09-2022 23:40:09 napisał:

  Seniorze Twój Rząd Cię oszukuje od zawsze... podwójne opodatkowanie czegoś od czego już płaciłeś podatek... tj. np. Twoja emerytura i dotyczy to każdego Rządu niestety. A teraz dymają Wasze dzieci i wnuków, by było na Wasze 13-tki i 14-tki... oraz na patole z programów plus... pracujemy na tych co niepracują, bo nie chcą, bo MOPS da, bo Gmina przeleje. Przywileje typu plus tylko dla pracujących już by nieco zelżyło w codziennym życiu. Węgla dla Polaków nie ma, wyjechał na Ukrainę. Paliwo drastycznie skoczyło, bo Orlen wywiózł na Ukrainę. Ale w kabzie Spółek Skarbu Państwa musi się zgadzać, więc Polaku wrzucaj w worek... przykładów tysiące!!! Tylna część ciała dymana od 7 lat bez mydła.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)