Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2021

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

Ślub może być okazją do działań charytatywnych. Podczas planowania uroczystości można zwrócić się do gości z prośbą o to, żeby nie kupowali kwiatów tradycyjnie wręczanych przy składaniu życzeń, a w zamian za to wzięli udział w zbiórce na wybrany szczytny cel.

Najlepiej poinformować o tym już w zaproszeniu ślubnym - wówczas rodzina i przyjaciele nie będą zaskoczeni widokiem osoby z puszką kwestarską i będą mogli odpowiednio się przygotować. Zbiórka ślubna to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale także kolejny piękny element tego wyjątkowego dnia. Ślubne zbiórki charytatywne to naszym zdaniem świetny pomysł, który warto promować. Dlatego od kilku lat prowadzimy akcję skierowaną do nowożeńców pod hasłem „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja”, w ramach której pomagamy zdolnym dzieciom i młodzieży z niezamożnych rodzin z całej Polski. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Goście zaproszeni na ślub bardzo pozytywnie odbierają organizacje takich zbiórek, ponieważ dzięki nim nie muszą szukać odpowiednich upominków dostosowanych do gustu młodej pary ani przynosić do kościoła nieporęcznych bukietów kwiatów, które za kilka dni i tak zwiędną. Akcja „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja” to doskonały przykład na to, że ślub może mieć także wymiar charytatywny. Dzięki tej akcji nowożeńcy mogą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi.

- W tym specjalnym dniu, chcieliśmy się podzielić naszym szczęściem również z potrzebującymi, dla których ta pomoc zaowocuje w przyszłości - powiedzieli Agata i Jacek, którzy podczas swojego ślubu zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.

- W dniu, w którym symbolicznie rozpoczęliśmy wspólne życie, chcieliśmy dać od siebie światu odrobinę dobra. Wiemy, że byliśmy uprzywilejowani, otrzymując od losu możliwość wielostronnego wykształcenia. Ponieważ oboje doceniamy wartość edukacji, chcieliśmy podarować podobną szansę na rozwój jednemu z podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera utalentowane, pełne pasji dzieci z mniej zamożnych rodzin – dodaje kolejna para nowożeńców - Małgorzata i Michał.

- Jeśli planujesz ślub, zgłoś się do nas, pomożemy ci przeprowadzić kwestę charytatywną. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej dzięki jednej ślubnej zbiórce udaje nam się ufundować całoroczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny. Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu, a dodatkowy element w postaci zbiórki, uczyni go jeszcze piękniejszym – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Materiał: InfoWire.pl

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa domu pod klucz
Meble młodzieżowe systemowe
Meble kuchenne - na zamówienie
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Deska elewacyjna
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)