Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 października 2021

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie nie mogły oderwać się od lektury

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

W czwartek 14 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w# Sadkach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Tym razem omawianą pozycją była książka autorstwa Joanny Bator pt. "Gorzko, gorzko". Jest to historia Berty, Barbary, Violetty oraz Kaliny czterech pokoleń kobiet z dolnośląskiej rodziny od czasów sprzed II wojny światowej do teraźniejszości. Części naszych klubowiczek książka ta przypadła do gustu, a jej zawiłe historie sprawiały, że Panie nie mogły oderwać się od tej lektury. Część czytelniczek podkreślała natomiast, iż powieść ta poprzez brak dialogów jest ciężka w odbiorze i przyswojeniu treści. Różne spojrzenia na ten utwór literacki sprawiły, że dyskusja na jego temat była bardzo ciekawa. Po przeanalizowaniu książki uczestniczki spotkania przystąpiły do tworzenia z wełny puffy ciepłych kominów. Mimo iż nie było to takie proste nasze klubowiczki sprostały zadaniu i dzięki temu każda uczestniczka mogła zabrać do domu wykonany przez siebie komin.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)