Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2023

Spotkanie Rady Partnerstw Wodnych. Powołano Ryszarda Kamińskiego

fot. KPUW

fot. KPUW

W piątek, 17 listopada zebrała się powołana przez wojewodę# Mikołaja Bogdanowicza Rada Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która powstała jako odpowiedź na problemy z dostępnością wody dla rolnictwa oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Na podstawie pracy Rady powstała m. in. lista 20 zmian legislacyjnych w podejściu do spraw wodnych i do gospodarki wodnej na terenie całego kraju, na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego. Zaproponowane zmiany obejmują rekomendacje i postulaty w zakresie prawnych, organizacyjnych i finansowych aspektów funkcjonowania spółek wodnych.

- Bardzo wysoko oceniam ten dokument i cieszę się, że praca którą wykonaliście, została spuentowana pismem i przeze mnie wysłana do organów państwa, które mogą mieć na to wpływ - powiedział wojewoda.

Podczas spotkania zostały podsumowane dotychczasowe prace oraz omówiono wyzwania jakie stoją przed Radą Partnerstw Wodnych w 2024 roku.

W piątek, 17 listopada wręczono akt powołania Pana Ryszarda Kamińskiego, Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie do Rady Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 5 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  zorka5, w dniu 18-11-2023 03:07:49 napisał:

  "Rada Partnerstw Wodnych" Ciekawe ile jeszcze takich sztucznych tworów wymyślą, żeby poustawiać swoich przed oddaniem władzy?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  rolnik, w dniu 18-11-2023 08:55:28 napisał:

  ale najpierw musza oddac nieslusznie ukradziony podwujny haracz za akcje k s c

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Mig, w dniu 18-11-2023 09:33:41 napisał:

  Niedługo wykopki w urzędach to trzeba znaleźć jakieś fuchy dla pisiorów.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Miki, w dniu 18-11-2023 10:46:08 napisał:

  Rad i stowarzyszeń coraz więcej, a Noteć przypomina szerszy rów częściowo wypełniony wodą. Róbta tak dalej!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 18-11-2023 11:14:19 napisał:

  Problemy z wodą ? Nie betonujcie koryt rzek rzeka ma płynąć naturalnym korytem tylko wzmacniamy brzegi faszyna .Wiecie co to jest faszyna róbmy też melioracje i będzie wszystko dobrze .

  odpowiedz

  • 4 (4)

  XYZ, w dniu 18-11-2023 14:18:25 napisał:

  Następny beton ze złotym parasolem , a za ile miesięcznie czy to jest kontrakt także na 10 lat jak tego starego Żaryna z IPN w Otwocku .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)