Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Spotkanie z młodymi twórcami. Powstały piękne słoneczniki

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

Kolejne spotkanie z młodymi twórcami za nami! Dołączyły do nas kolejne 2 osoby- serdecznie witamy Ingę i Franka!

Wczoraj młodsza grupa naszych uczestników miała okazję wykonać kwiat slonecznika. Każde dziecko otrzymało karton z narysowanym kołem, łodyga i listkiem. Pierwszym zadaniem było przyklejenie żółtych papierowych płatków wokół narysowanego okręgu. Następnie kolorowana była łodyga. A na samym końcu uczestnicy wypełniali środek naszego kwiatka nasionami słonecznika.

Trzeba przyznać, że niektóre dzieci okazały się być bardzo cierpliwe i wytrwale układały słonecznikową mozaikę nasionko po nasionku. Można im pozazdrościć wytrwałości.

Starsza grupa kończyła swoje prace sprzed 2 tygodni. Tym razem ozdabiali wykonane na poprzednich zajęciach organizery na biurka. W ruch poszły plastikowe rurki do napojów, drewniane patyczki, samoprzylepne cekiny, sznurki, pomponiki, filcowe naklejki i kleje.

Uczestnicy naprawdę się postarali i organizery wyszły im cudownie! Kolorowe i przemyślane. Oby służyły naszym zdolnym młodzieńcom jak najdłużej!

Prosimy koniecznie zapoznać się z galerią zdjęć! Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)